Intel 10. Nesil Comet Lake-S Masaüstü CPU Nihai Özellikler ve Fiyatlar

The Coηq

Uzman üye
30 Tem 2019
1,781
0
Intel'in 10. Nesil Comet Lake-S Masaüstü İşlemcileri ve beraberindeki Z490 platformunun 30 Nisan'da piyasaya sürülmesi bekleniyor ve 20 Mayıs'ta perakende raflarda tanıtılacak.Güncelleme: HD-Tecnologia da en yeni slaytları sızdırdı ve 10. nesil Masaüstü İşlemcileri için Intel'in en son kutu ambalajının resimlerini gösterdi. 9.Nesil Core i9 masaüstü işlemciler için dodecahedron ambalajı harika görünmekle birlikte, güzel bir ayna kesim tasarımına sahip daha basit kutu şeklindeki paketin daha iyi göründüğünü düşünüyorum.Intel Comet Göl-S veya 10. Nesil Çekirdek Aile 14nm Skylake mimarisini yeniden son işlemci sırası olması bekleniyor. Skylake mimarisi 2015'ten beri bizimle birlikte ve Intel henüz masaüstü tüketiciler için yerini almıyor. Mimari, 4 çekirdekten 8 iş parçacığından 10 çekirdeğe ve 20 iş parçacığına artış sağlayan çeşitli optimizasyonlar ve önemli iyileştirmeler gördü. Aynı 14 nm işlem, amiral gemisi CPU hızlarının 4.20 GHz artırmadan 5.30 GHz artırmalara kadar büyük bir sıçrama gördüğü noktaya kadar geliştirildi.

Kilidi açılmış kadroda bize söylenenden daha az olan üç SKU var. Core i9-10900K'nın ardından Core i7-10700K ve Core i5-10600K geliyor. Core i3 varyantı eksik ama çok rekabetçi bir pazarı hedefleyen çok önemli bir SKU ve Intel'in bütçe katmanı segmentinde kilidi açılmış bir dört çekirdekli kısmı başlatmaması kötü bir karar olacak.

Kaynak : https://tik.lat/kxgz6
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.