Intel, 22nm Ivy Bridge işlemcilerini Computex 2011 fuarında gösterebilir

Agemon

Kadim Üye
22 Ocak 2010
6,477
0
intel_tick_tock_ivy_bridge_dh_fx57.jpg


6 serisi yonga setlerinin SATA-II sorunundan arındırılmış B3 revizyonlu versiyonlarını üretmeye başlayan Intel, Ivy Bridge kod adını taşıyan 22nm işlemcileri için tahminlerden hızlı hareket edecek gibi görünüyor. Gelen yeni bilgilere göre Intel, 22nm üretim teknolojisiyle hazırladığı yeni nesil Ivy Bridge işlemcilerini, Haziran ayında yapılacak Computex 2011 fuarında gösterebilir.

Intel'in Tik-Tak iş geliştirme modeli kapsamında Sandy Bridge mimarisini 22nm fabrikasyon süreci ile tanıştıracak Ivy Bridge işlemcileri, mimari güncellemesinden çok yeni nesil üretim teknolojisinin avantajları üzerine geliştiriliyor. Aynı zamanda DirectX 11 destekli yeni bir grafik birimine sahip olacak Ivy Bridge işlemcileri, LGA1155 formunda olacak ve geriye dönük destek sunarak P67/H67 çipsetli anakartlarda da kullanılabilecekler.

Çift kanal bellek desteği sunacak 22nm Ivy Bridge işlemci ailesi, 35 Watt, 45 Watt, 65 Watt ve 95 Watt gibi farklı TDP versiyonlarına sahip modellerden oluşacak. Entegre grafik biriminde 24 işlem birimne yer verilecek işlemcilerde, mikroişlemci mimarisi açısından da bazı güncellemeler sunulacak. Daha önce CES 2012 fuarında tanıtılacağı öne sürülen Ivy Bridge işlemci ailesinin 7 serisi yonga setleriyle birlikte son çeyrekte pazara sürülebileceği üzerinde duruluyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.