Intel, Donanım Tabanlı Fidye Yazılımı Algılaması

EX

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
29 Mar 2020
759
12
Trabzon
Intel , işletmelere gelişmiş güvenlik sağlamak için siber güvenlik firması Cybereason ile el ele verdi.

Yeni özelliğin temelde Intel'in Tehdit Algılama Teknolojisinin Cybereason Savunma Platformu entegrasyonuna dayandığı belirtildi. İki teknoloji devi birlikte, müşterilerin CPU tabanlı fidye yazılımı tespiti yoluyla fidye yazılımı saldırılarının savuşturmasına yardımcı olacak.Cybereason'a göre, fidye yazılımı saldırıları , işletmeleri hedef alırken yalnızca verileri şifrelemekle kalmaz, aynı zamanda uzun vadeli zararlara uğratmak için de çalar. Bu nedenle, yakında çıkacak olan donanım tabanlı çözüm, işletmelere bu tür gasp girişimlerini failler başarılı olmadan bile geri püskürtmede ve düzeltmede yardımcı olacaktır.

Basın açıklamasında belirtildiği gibi;​

Cybereason'ın çok katmanlı koruması, Intel Tehdit Algılama Teknolojisi ile işbirliği içinde, veriler şifrelenmeden veya çalınmadan önce fidye yazılımı saldırılarını hızlı bir şekilde algılamak ve engellemek için tam yığın görünürlüğü sağlayacaktır.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.