İnternet dolandırcılığı yapan arkadaşım!

yukiwashere

Yeni üye
5 Ara 2020
13
1
Newyork
Bir arkadaşım kredi kartı dolandırıcılığı yapıyor ve bana da nasıl yapıldığını ve nasıl yakalanmadığını anlattı. Size de anlatacağım, tek sorum yakalanabilir mi?
- Kartlardan parayı çekmeyi tabletten yapıyormuş, cc leri checklerken "Tor Browser" kullanıyor ve parayı yabancı bir siteye atıp parayı ordan çekiyormuş(Tablete format atmış, dilini ingilizce yapıp saatini de farklı yapmış ve gmail hesabı oluşturmamış sadece apk inidiriyormuş.)
- Dışarıdaki halka açık wifi leri kullanıyor.(Kendi numarasıyla kayıt olmuyor.)
- VDS` i yabancı bir web sitesinden almış ve bana dava edilirse o sitenin bilgilerini Türkiye ye satmayacağını söylüyor. (vds i cc ile almış)
- Keyloggerı da VDS üzerinden kurup aynı şekilde vds üzerinden yediriyormuş.
(Not: Bu işlemlerin hiçbirini kendi internetinden yapmıyormuş.)

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Western union gibi aracı bir firma kullanıyorsa yakalanır, Halka açık wifi kullanması bulunmasını zorlaştırsa da bahsettiğiniz derece de iyi ise siber polisin takibine yakalanmıştır diye düşünüyorum işin sonunda bulunur ayrıca halka açık wifilerin bulunduğu yerlerde kameralar da bulunur, tablet üzerinden saaatini ve gmail açmaması sanırsam başka bölgede göstermeyi düşünmüş kendini ama boş log kaydında onun türkiyede olduğu bilinir, Kısaca yakalanır bu gidişle kendini gizleme konusu zayıf diye düşünüyorum...

bopcd2a.gif

4 May 2021
110
23
</>
Bir arkadaşım kredi kartı dolandırıcılığı yapıyor ve bana da nasıl yapıldığını ve nasıl yakalanmadığını anlattı. Size de anlatacağım, tek sorum yakalanabilir mi?
- Kartlardan parayı çekmeyi tabletten yapıyormuş, cc leri checklerken "Tor Browser" kullanıyor ve parayı yabancı bir siteye atıp parayı ordan çekiyormuş(Tablete format atmış, dilini ingilizce yapıp saatini de farklı yapmış ve gmail hesabı oluşturmamış sadece apk inidiriyormuş.)
- VDS` i yabancı bir web sitesinden almış ve bana dava edilirse o sitenin bilgilerini Türkiye ye satmayacağını söylüyor. (vds i cc ile almış)
ora bura tamamda en fazla tutulcağı süre 4-5 ay çünkü devletin bir sürü log kayıtları var tabletin saatini cartunu curtunu değiştirmekle olmaz direk tak die bulurlar ama şöle olabilir

kendi vpn servisi : sürekli değişen ip ler ile yakalanmasını zorlayabilir

eNESBASBASDD1

Yeni üye
17 Ağu 2021
20
1
22
Sana Şunu söyleiyim tanıdğım 4 kat koruma yakalnıyor yotube yasin bey yaz adam 1.5 milyon insan taravıdan dava edildi adam evine buz dolabı alıyordu en sonunda yakalandı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.