İnternette anonim kalmak (Windows).

TheKAY

Yeni üye
13 Şub 2023
45
20
Merhaba değerli THT üyeleri.
bu konuda size internette anonimlik konusundan bahsedeceğim.

NOT : Dostum öncelikle internette %100 anonimlik diye birşey yoktur bu yöntemleri uygulayıp ben ifşalananmam beni kimse bulamaz gibi boş eylemlerde bulunucaksan hiç deneme Devlet baba acımaz.

1 VPN KULLANIN

LOG TUTMAYAN VPN'LER KULLANIN ÖRN: EXPRESS VPN, NORD VPN, CYBERGHOST ,
gibi VPN'ler kullanın

2 MACCHANGER KULLANIN.

MACCHANGER KULLANIN SIK SIK MAC ADRESLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN ÖRN : T-MAC (Windows için) Kali için gerekli değil zaten terminal kullanabiliyorsanız mac değişirsiniz

-
Güvenli tarayıcılar kullanın örn : duckduckgo
-
Proton mail kullanın
-
Lazım olduğunda Crypto cüzdanı kullanın
-
son olarak internette herkese güvenip kişisel bilgilerinizi vermeyin :)

NOT: LİNUX SİSTEMLER İÇİN DE AYRI BİR KONU GELECEKTİR..

İyi forumlar. :)

Grimner

Kıdemli Moderatör
28 Mar 2020
6,305
4,701
Dostum öncelikle internette %100 anonimlik diye birşey yoktur
Devlet baba acımaz.
+1

LOG TUTMAYAN VPN'LER KULLANIN ÖRN: EXPRESS VPN, NORD VPN, CYBERGHOST , gibi VPN'ler kullanın
Bunlara log tutmuyorlar demek doğru olmaz. Tutmadığını iddia ediyorlar. Ancak tutmadıklarının garantisi yok.
-
-
Proton mail kullanın
-
-
Bunlar da güzel denilebilecek yöntemler.

Ancak konu biraz daha detaylandırılabilirdi.
Tor browser gibi tarayıcılardan da bahsedilebilirdi.
Onun dışında güzel konu. Eline sağlık.

TheKAY

Yeni üye
13 Şub 2023
45
20
+1

Bunlara log tutmuyorlar demek doğru olmaz. Tutmadığını iddia ediyorlar. Ancak tutmadıklarının garantisi yok.

teşekkürler

TheKAY

Yeni üye
13 Şub 2023
45
20
Gizlilik , anonimlik konusu için çok kısa olmuş. Diğer takıldığım nokta , tüm gizlilik ve anonim kalma konuları neredeyse birbirinin aynısı.
Yinede eline sağlık geliştirilmesi lazım...
temel konulardan bahsettim hocam daha detaylı hali elbet gelicektir

Dragon Wasters

Yeni üye
25 May 2023
3
2

NOT : Dostum öncelikle internette %100 anonimlik diye birşey yoktur bu yöntemleri uygulayıp ben ifşalananmam beni kimse bulamaz gibi boş eylemlerde bulunucaksan hiç deneme Devlet baba acımaz.

1 VPN KULLANIN

gibi VPN'ler kullanın

2 MACCHANGER KULLANIN.

MACCHANGER KULLANIN SIK SIK MAC ADRESLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN ÖRN : T-MAC (Windows için) Kali için gerekli değil zaten terminal kullanabiliyorsanız mac değişirsiniz

-
-
Proton mail kullanın
-
-

güzel bir forum ama gizlilik için maalesef yetersiz geldi en iyisi gizlilik için sanal sunucuya kali kurup ordan anonsurf vb gibi programlar kullanarak tor ağını daha kapsamlı kullanabiliriz mesela torghost ile sürekli ip değiştirilebiliyor mesela 5 saniyede bir ip değiştirdin almanyadasın ondan 5 saniye sonra hindistan gibi böyle bir konuda paylaşabilirsiniz %100 gizlilik diye bir şey yoktur ama zaten türkiyede siber güvenlik çok ta gelişmiş değil zaten

+1

Genişletmek için tıkla ...
aslında bazı açık kaynaklı vpn ler var private internet access, mullvad vpn gibi bunların log tuttuğunu zannetmiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheKAY

Yeni üye
13 Şub 2023
45
20
güzel bir forum ama gizlilik için maalesef yetersiz geldi en iyisi gizlilik için sanal sunucuya kali kurup ordan anonsurf vb gibi programlar kullanarak tor ağını daha kapsamlı kullanabiliriz mesela torghost ile sürekli ip değiştirilebiliyor mesela 5 saniyede bir ip değiştirdin almanyadasın ondan 5 saniye sonra hindistan gibi böyle bir konuda paylaşabilirsiniz %100 gizlilik diye bir şey yoktur ama zaten türkiyede siber güvenlik çok ta gelişmiş değil zaten
dostum daha yetersiz geldiğinin bende farkındayım yakında daha kapsamlı gizlilik için bir arşiv çıkaracağım üstelik türkiyede siber güvenlikçi az , gelişmemiş değil sadece bazıları sanalı yanlış anlamış olan basit türemelerden oluşuyor.

aslında bazı açık kaynaklı vpn ler var private internet access, mullvad vpn gibi bunların log tuttuğunu zannetmiyorum
baktım tutmuyormuş galiba

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dragon Wasters

Yeni üye
25 May 2023
3
2
dostum daha yetersiz geldiğinin bende farkındayım yakında daha kapsamlı gizlilik için bir arşiv çıkaracağım üstelik türkiyede siber güvenlikçi az , gelişmemiş değil sadece bazıları sanalı yanlış anlamış olan basit türemelerden oluşuyor.
türkiyenin şartları pek te iyi değil zaten bende ilerde yurtdışında siber güvenlikçi olmayı düşünüyorum linux öğreniyorum şu sıralar

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,908
868
baktım tutmuyormuş galiba
Log tutmayan zaten yok. Tuttuklarını kimseye vermediklerini iddia edenler var.

Para vermediğin ürünlerde, emin ol ki nerdeyse mahalle bekçisine bile verirler.

Para verdiklerinde ise.. Bu genelde kime zarar verdiğine bağlı olur. Büyük başlara zarar verirsen, ispiyonlanma ihtimalin daha yüksektir.

TheKAY

Yeni üye
13 Şub 2023
45
20
Log tutmayan zaten yok. Tuttuklarını kimseye vermediklerini iddia edenler var.

Para vermediğin ürünlerde, emin ol ki nerdeyse mahalle bekçisine bile verirler.

Para verdiklerinde ise.. Bu genelde kime zarar verdiğine bağlı olur. Büyük başlara zarar verirsen, ispiyonlanma ihtimalin daha yüksektir.
haklısınız hocam

GoodPerson

Katılımcı Üye
13 Eyl 2021
284
160
Cehennem de Loca da
İnternette tamamen anonim olmanız mümkün değil kısmı hariç diğerlerine katılıyorum.
Tamamen anonim olmak bu aşağı yazınlanlar ile mümkün değil ona katılıyorum :)
Elinize sağlık iyi forumlar.

TheKAY

Yeni üye
13 Şub 2023
45
20
İnternette tamamen anonim olmanız mümkün değil kısmı hariç diğerlerine katılıyorum.
Tamamen anonim olmak bu aşağı yazınlanlar ile mümkün değil ona katılıyorum :)
Elinize sağlık iyi forumlar.
hayır dostum sonsuza kadar sürmeyecek illa ki bir yerde açık verip patlayacağız herşeyi kusursuz yapamayız sonuçta. ama yinede fikrinize saygı duyuyorum iyi forumlar

SANDWORM

Katılımcı Üye
8 May 2021
267
161

1 VPN KULLANIN

gibi VPN'ler kullanın

2 MACCHANGER KULLANIN.

-
-
Proton mail kullanın
-
-

Nord vpn log tutar hocam kullanmayın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.