IP adresinden kişinin bilgilerine ulaşma! - IPGeoL0cat1on / Kali Linux

"Xale

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
442
0
iUBacd.gif
Herkese selamlar ben Xale bugün sizlere Kali Linux ile kişinin IP adresinden ev adresi gibi bazı bilgilerine ulaşmayı gösterdim umarım beğenirsiniz iyi seyirler ve iyi okumalar.

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=MSDJ4vL5qz4"]https://www.youtube.com/watch?v=MSDJ4vL5qz4[/ame]


IP adresi nedir?
IP adresi, interneti ya da TCP/IP protokolünü kullanan diğer paket anahtarlamalı ağlara bağlı cihazların, ağ üzerinden birbirleri ile veri alışverişi yapmak için kullandıkları adres.

Videoda kullandığımız komutlar // 0'ı o 4'ü a olarak yazın
Kod:
git clone https://github.com/maldevel/IPGeoL0c4ti0n
Kod:
cd IPGeoL0c4ti0n
Kod:
chmod +x ipgeol0c4tion.py
Kod:
python3 ipgeol0c4tion.py -t hedef.ip.adresi

Hayırlı günler.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.