Ip Gizlemek Mümkün Değil Diyen Bir Arkadas Anlamli Geldi (alinti)

ZoRRoKiN

Özel Üye
7 Ağu 2005
2,149
374
WORLD
1. Evinizden gercek anlamda IP gizlemeniz imkansızdır. Bunu yaptığını iddia eden arkadasta ya yaln soyluyordur yada tam bilgili degildir.

Neden:

A. ister adsl* ister modem* ister bir baska makineden olsun* dinamik(degisken) IP hizmeti aliyorsaniz bile* sonucta hangi telefon numarasindan hangi saatte internete baglandiginiz telekom* superonline* e-kolay ve diger tum sitelerde kayıt altına alınmaktadır.

B. ister proxy server degistire bir program kullanin* ister bu hizmeti veren veb sayfaları icindeki gitmek istediginiz adresi tek tek girmek zorunda oldugunuz kutucuklara yaıp o sayfa ustundeki kutucuga klikleyip o sayfa ustunden istediginiz siteye gidin (tehbox.com gibi)* sonu COM* MİL* GOV* EDU* ORG* ile bitmeyen* NET* CX* BOX gibi alt aglara baglanan herkesin kaydi AYRICA tutulmakta ve silinmemektedir.

C. yuksek ping talebi yapan* veya IP/PORT taramasi yapan (Angry IP scanner gibi program kullanan) herkesin IP/Telefon numarası ayrica kaydedilmektedir.

D. ayrıca IP numaranizi gizlediniz diyelim. MAC adresi denilen ve hemen hemen tüm ethernet karti* routerlı adsl modem ve onboard tum malzemelerde bulunan ve silinemez bir seri numarasi vardir. bunu gizlemeyi veya degistirmeyi bilmiyorsaniz ha IP nizi gizlememissiniz ha telefon numaranizi direkt yazmissiniz hic FARKETMEZ.

E. Evden HACK"leme yaparken yapabileceginiz en iyi sey* paraya kıyıp 6-7 tane ethernet karti almak* ve routerli bi modem kullanıp IP degistirdigine inandiginiz bi yontem kullanip internete oyle baglanmaktir. Ki hala telefon numaraniz KABAK gibi bellidir. Telekomdaki amca sadece sizin evden sirayla degisik makinelerin baglandigini sanacaktir. Ama genede sizin evden baglanildigi BELLİ bikere.

2. eger yaptiginiz heck isi banka veya bir devlet kurumuysa sikayet edilmesini beklemeden kapiniza dayanip dalaginizi ....ceklerdir. TC karsiti bir siteye dadanirsaniz gormemezlikten geleceklerdir.

3. en guvenli hack internet kafeden yapılan hecktir. mumkunse parmak uclariniza uhu surun. kafanizda sapka olsun ve kafeye adiminizi attiginiz andan itibaren kafanizi hic kaldirmayin. (kameralar acisindan) Garsondan alabileceginiz en buyuk icecegi isteyin ki zırt pırt gelip size bakmasin. (tanınma acisindan)
evinize en ters internet kafeye gidin.

4. basinizi belaya sokmamak icin sakin evden ciddi bi heck olayina* IP taramasına filan kalkmayin. Yuksek hacimli islemler filan hepsi hangi servis saglayiciyi kullanırsaniz kullanın kayıt altina alinmakta.

5. unutmayin ki gercekten 100% basarili hack yapmanin İKİ yolu vardir:

A. gidip varoslardan bi ev tutarsiniz. sahte kimlikle elektirik ve telefon baglatirsiniz. icine bi makine atarsiniz ve log mog tutmayacak bi konfigurasyon yaparsiniz. Ve o makinaya baglanirsiniz. Veya direkt o makinanin basina oturup saldirinizi yapıp bi daha o eve donmezsiniz. (ama bu banka* hukumet gibi ciddi hack isleri icin.)
B. uluslar arası sulardaki bir tekneyle isinizi gorup karaya donerken makinenizi suya sutlayarak. ki kıyıda sizi bekleyenler delil bulamasın.

BANA ANLAMLI GELMESİNİN SEBEBİ;KOTALI ARKADASLAR VARSA IP GİZLEDİĞİNİZDE DOWLAND YAPTIGINIZDAKOTA HALA YAZMAKTA EGER IP GİZLEDİĞİMİZDE SANALDA GÖRÜNMEZ OLSAK DOWLAND YAPTIGIMIZ GÖRÜNMEZDİ BANA ANLAMLI GELDİ

doktor29

Yeni üye
9 Kas 2006
13
0
ARKADASIMA KATILIYORUM ELBETTEKI OYLE BI SACMALIK YOK.IP NI ASLA GIZLYEMEZSIN.GIZLEIDIIGINI SANIRSIN.SIZI ISTESELER BULURLAR.
BASIT BIR ISPATINI YAPACAM SIZE.
ATIYORUM IPNIIZZI GIZLEYIN YADA HIDE IP ILE DEISTIRIN.HIDE IP KURDUNUZ BIR BAKTINIZ DIYORKI 211 221 23 567 SUDI ARABISTAN..COK GUZEL BURAYA KADAR HERSEY TAMAM AMA DEIL İŞTE NASILMI :) BUYRUN
*
BIS SESLI CHATE GIRIN ATIYORUM www.siteminkime.com buraya gırdıgınızde seslı sohbet denen yere tıklayın sohbet panelı acıldı mısafır gırısınden bır nıck yazıp gırın kayıt olmaya gerek yok.sohbete gırdınız orda panelde sol altta hos geldınız sayın nıckınız herneyse ıste ...
ıp no dıye yazar..ordakı ıpe bakın bıde hıde ıp ın sıze verdıgı ıpe bakın.goreceksınızkı ayrı ıpler.sızın o an telekomun sıze verdıgı aralıktakı ıple hıde ıp no lar farklı olduugunu goreceksıınız.bu tur hıkayalere ınanamayın.
hacker olacaksan hackleyeceksın
gerekırse yatacaksın kı mesjhur olasın.aama bu ısı tam bılmeden yapmamayı tavsıye ederım.yapsanızda bı cafeden yapın ki cafe sahıbı nı bulduklarından bıle adam ya burası cafe ne edı9m dıyemıyor.onun hakkındada sıkayet para cezası soz konuusu olabılyor:) saygılar

CoDeRMaNn

Uzman üye
27 Nis 2009
1,413
0
Türkiye Cumh
ARKADASIMA KATILIYORUM ELBETTEKI OYLE BI SACMALIK YOK.IP NI ASLA GIZLYEMEZSIN.GIZLEIDIIGINI SANIRSIN.SIZI ISTESELER BULURLAR.
BASIT BIR ISPATINI YAPACAM SIZE.
ATIYORUM IPNIIZZI GIZLEYIN YADA HIDE IP ILE DEISTIRIN.HIDE IP KURDUNUZ BIR BAKTINIZ DIYORKI 211 221 23 567 SUDI ARABISTAN..COK GUZEL BURAYA KADAR HERSEY TAMAM AMA DEIL İŞTE NASILMI :) BUYRUN
*
BIS SESLI CHATE GIRIN ATIYORUM www.siteminkime.com buraya gırdıgınızde seslı sohbet denen yere tıklayın sohbet panelı acıldı mısafır gırısınden bır nıck yazıp gırın kayıt olmaya gerek yok.sohbete gırdınız orda panelde sol altta hos geldınız sayın nıckınız herneyse ıste ...
ıp no dıye yazar..ordakı ıpe bakın bıde hıde ıp ın sıze verdıgı ıpe bakın.goreceksınızkı ayrı ıpler.sızın o an telekomun sıze verdıgı aralıktakı ıple hıde ıp no lar farklı olduugunu goreceksıınız.bu tur hıkayalere ınanamayın.
hacker olacaksan hackleyeceksın
gerekırse yatacaksın kı mesjhur olasın.aama bu ısı tam bılmeden yapmamayı tavsıye ederım.yapsanızda bı cafeden yapın ki cafe sahıbı nı bulduklarından bıle adam ya burası cafe ne edı9m dıyemıyor.onun hakkındada sıkayet para cezası soz konuusu olabılyor:) saygılar

Arkadasim komutanim gayet güzel aciklamis yorumuna tesekkür ederiz ama o sohbet sitesini örnek göstermesende olurdu reklamini yapmis oluyosun örnek olarakda versen editlermisin Ayrica ip gizledim diyenler okusun bu konuyu gayet güzel aciklama

shergar5555

Katılımcı Üye
14 May 2009
728
0
keşke bilseydim :=)
Arkadasim komutanim gayet güzel aciklamis yorumuna tesekkür ederiz ama o sohbet sitesini örnek göstermesende olurdu reklamini yapmis oluyosun örnek olarakda versen editlermisin Ayrica ip gizledim diyenler okusun bu konuyu gayet güzel aciklama

birkaç proxy sitesine birden bağlanmak bencee en güvenli yol. eğer başına iş açılacak bir siteyi hack'lediğin düşüncesine kapılırsan da başına kocaman bir şapka geçir. kamera sistemi olmayan bir internet kafeye git sağa sola bakma sadece işine odaklan. işini bitir. indexe kesinlikle daha önce kullandığın imzalardan birini atma. klavyeyi ıslak mendil ile sil. oradan uzaklaş ve en az 6 ay uğrama. bence en güvenli yöntem bu...

¿__Ms-DoS__?

Katılımcı Üye
19 Mar 2009
290
0
30
Trabzon
Zorrakin bildiğin ibi kabLosuz ağLarda vardır hangi telefona bağLı bunu tespiT ediLebilir burda çok hakLısın ama acaba sansür gibi birşey yani şöyLe birşey yaparsak bizi bulabilriLermi bildiğin gibi KabLosuz modemLer bir yere kadar sinyaL yayabiLiyorLar diyeLim 100 M biLemedin 50 M olsuN bazı kabLosuz ağ aLıcıLarı var 500 M ye kadar çekebiLen bizde şuanda 200 M yakındaki Tüm kabLosuz ağLarı tanıyor 200 M istanbuLda oLsa gerek ki bir sürü binayı göze aLırsak burdan nerede oLduğumu buLmaLarı biraz zor oLmaazmıydı hiç deiLse kaçmak için fazladan vakit biLe var ??

CaLLouS

Kıdemli Üye
30 Ocak 2009
3,025
0
Hem güzeL bir biLgi hemde biraz güLdüm acıkcası

2. eger yaptiginiz heck isi banka veya bir devlet kurumuysa sikayet edilmesini beklemeden kapiniza dayanip dalaginizi ....ceklerdir

ama Dogru biLgi Denemeyin Sakın:D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.