İran K.Irak'a girdi!

ExTRos

Katılımcı Üye
22 May 2010
251
0
Kocaeli
İran K.Irak'a girdi!

İran kara birliklerinin PJAK'a yönelik bir operasyon için Kuzey Irak'a girdiği belirtildi.

[FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]PKK'nın İran uzantısı PJAK'ı etkisiz hale getirmek için Kandil Dağı ile çevresini sürekli bombalayan İran güçleri, bu sabah erken saatlerden itibaren sınırı geçerek Irak topraklarına girdi.

DHA'nın haberine göre, İran ordusu PJAK'ın etkin olduğu Hacıümran bölgesinde mevziler kazıyor.

Son dönemlerde İran'da eylemlerini arttıran PJAK'ı etkisiz hale getirmek için bir aydır aralıklarla Kandil Dağı ile Hacıümran bölgelerini bombalayan İran ordusu, bu sabah saat 07.30 sıralarında tekrar bombardımana başladı.

İran sınırı üzerinde bulunan Veze, Varegurg, Berdunaz, Kodo, Dolseber, Varehec, Kaniyereş ile Çoman mıntıkaları uzun menzilli toplarla dövülürken, kara birlikleri sınırı geçerek Çoman Köyü yakınlarında üs kurdu.

Kuzey Irak topraklarında 5 kilometre kadar içeri giren İran ordu güçleri sınıra yakın yerlerde yeni mevziler kazarken, bazı piyade birliklerinin PJAK'lıların bulunabileceği alanlara ateş açtığı kaydedildi. Burada bulunan köylülerin bölgeyi terk ettiği belirtildi,
[/FONT]
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.