irc Renkli yazma

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,375
1,985
Dinlenmede.
mIRC Renk Kodları

Renkli yazmak için Ctrl ve K tuşuna basip mIRC renk panelinde çıkan istediğiniz renge ait rakamı tuşlayın. yazı bitince Ctrl+K ile kapatmanız gerekir. Sonrasında başka renk için tekrar aynı kodlar ile farklı bir renk seçebilirsiniz.

Renkli Yazı:

Ctrl+K4 Kırmızı yazıyorum. Ctrl+K Ctrl+K3 Şimdi de yeşil renk Ctrl+K

Sonuç : Kırmızı yazıyorum. Şimdi de yeşil renk

Arka Plan Rengi ile Yazı:

Yukarıdaki renkli yazma komutuna ek olarak ayrıca arka plan rengi için rakam yazmak gerekir. Ctrl+K0,4 gibi.

Ctrl+K0,4 Arka Plan rengi ile yazmak Ctrl+K Ctrl+K7,14 Başka bir örnek Ctrl+K

Sonuç : Arka Plan rengi ile yazmak Başka bir örnek

Altı Çizili Yazı:

Ctrl + U Deneme Ctrl + U

Sonuç : Deneme
tekrar aynı kod ile kapatmak gerekir ki sonraki yazılarınız etkilenmesin. ( ctrl + u )

Kalın Harfli Yazı:

Ctrl + B Deneme Ctrl + B

Reverse ( Ters ) :

Ctrl + R Deneme Ctrl + R

İtatik ( Yan ) Yazı:

Ctrl + I Deneme Ctrl + I

Boşluk Bırakmak:

Ctrl+K0,[renk kodu]

Ctrl+K0,4 Ctrl+K = Kırmızı boşluk bırakır ( örnekte 5 karakterlik boşluk yapıldı )

Sonuç:

Renk ve yazı stillerini iptal etmek için:

Ctrl + o

Örnek:

Tüm stillerin bir arada kullanılması:

Ctrl+K4 Bu bir deneme Ctrl+KCtrl+BCtrl+K12 yazısıdır. Ctrl+ICtrl+U Ctrl+K6Eğik ve Altı çizili yazıCtrl+U Ctrl+ICtrl+R yazıyorum.

Sonuç : Bu bir deneme yazısıdır. Eğik ve Altı çizili yazı yazıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.