İşletim Sistemi İadesi Hakkı

pars_turk

Katılımcı Üye
12 Ara 2007
405
5
Öncelikle Şunu söylemeliyim ; konuyu nereye açacağımı bilemedim. O yüzden buraya açtım. Yanlışlık yaptıysam affola;

Ülkemiz İşletim sistemi iadesi kavramıyla tanışalı uzun bir zaman olmadı. PardusWiki'de yeralan "işletim sistemi İadesi" maddesinde izlenecek yol hakkında bilgi alabilir , alınmış İşletim sistemi iadesi kararı örneklerini görebilirsiniz. Kararları incelemeniz ileride satın alacağınız bilgisayarların işletim sistemlerini iade ederek ödemeye mecbur bırakıldığınız işletim sistemi bedelini geri almanıza yardımcı olacaktır. Tüketici mahkemeleri ya da Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinden alacağınız bir “İşletim sistemi iadesi” kararının sadece işletim sistemi ücretini almak olmadığını yetkili mercilerden çıkacak tüketici lehine her kararın İşletim sistemi pazarında tekellerin yıkılmasına ve özgür yazılımın gelişmesine önemli bir katkı olacağını unutmayın. Ayrıca işletim sistemini almayıp, sonradan kendiniz de kurabilirsiniz :mml

İlgili belgeler şunlar;

karar-microsoft_0001-649x1024.jpg

karar-microsoft_0002-631x1024.jpg

karar-microsoft_0003-630x1024.jpg

Ayrıntılı bilgi için Şu siteye göz atmanızda fayda var;

Windows

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.