Java Script - Diğer Olaylar

LosT

Kadim Üye
5 Şub 2015
8,138
2
-
onfocus ve onblur Olayları

onfocus nesne seçildiğinde meydana gelecek olayları, onblur ise seçimden çıkıldığında gerçekleşecek olayları belirtir. CSS'teki :focus sözde sınıfı ile aynı işlevi gördüğü için kullanımı gereksizdir. Bu yüzden bu olayı örneklendirmiyorum. Yine de bilmenizde fayda var.

onmousedown, onmousemove, onmouseout, onmouseover ve onmouseup Olayları

Fare imleci ile bir nesnenin üzerine gelindiğinde gerçekleşecek olayları sağlarlar. onmousedown fare ile bir tuşa basıldığında, onmousemove nesnenin üzerinde gezildiğinde, onmouseout nesnenin üzerinden gidildiğinde, onmouseover nesnenin üzerine gelindiğinde, onmouseup ise tuşa basmaktan vazgeçildiğinde gerçekleşecek olayları yerine getirir. Tüm bu olaylar CSS'teki :active, :hover, :focus gibi sözde sınıflar ile aynı işlevleri yerine getirdikleri için artık kullanılmamaktadırlar. Bu yüzden anlatma gereği duymuyorum.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.