Jumper ayarları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Adrenn

Katılımcı Üye
21 Mar 2009
339
0
Dostum IDE 1 e H.D.D e tak.IDE 2 yede cd-rw ile dvd-rw takarsın öncelikle daha sonra yalnız cdromun arkada slave ve master ayarları ve bunları yapman gerekiyor.Örneğin cd-rw slave yap dvd-rw da master yaparsın.
 

CaLLouS

Kıdemli Üye
30 Ocak 2009
3,025
0
Bios boot menusunden first driver seçeneğini kullanarak cdrom ve dvd rom önceliğini ayarlayıbileceğin gibi , hiç biosa girmeden dvdrom ve cdrom un arkasında bulunan "master" "slave" jumperların yerlerini değiştirerekte yapabilirsin....
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.