KaiOS Hakkında Ne Biliyoruz? [~] Laurange

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,140
19
Bakü

Dünyanın üçüncü en popüler telefon işletim sistemi olan KaiOS'ta, artık WhatsApp messengerde çalışıyor. KaiOS, temel olarak büyümekte olan pazarlarda üretilen basmalı düğmeli cep telefonları için bir işletim sistemi.

KaiOS, B2G çekirdeği üzerinde çalışan, başka bir deyişle Firefox OS işletim sisteminin devamı ve temel olarak HTML5 üzerine kurulmuş uygulamalarla çalışan az bütçeli telefonlar için planlanmış bir mobil işletim sistemidir.

Tipik bir KaiOS telefon, az ölçüde hafızaya 256 MB'tan, düğmelere ve diyagonal 3 inçten daha az bir ekrana sahiptir. Bir telefon genellikle bir Android uslu telefondan daha ucuzdur takribî 30-50 $, ancak Wi-Fi, 3G, 4G, navigasyonunu da destekler. Ana pazarlar Hindistan, Bangladeşdir.

KaiOS'ta Twitter, Facebook, YouTube ve bazı Google uygulamalarının istemcilerini indirebilirsiniz. Telefonu daha önceden satın alan kullanıcılar, cep telefonunun 256 MB hafızaya sahip olması koşuluyla, uygulamayı fotoğrafı işletim sistemi mağazasından indirebilecekler.

KaiOS'taki WhatsApp, kısa mesaj alışverişi yapmanıza veya sesli çağrılar yapmanıza olanak tanır.​

Son düzenleme:

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
869
1
Siz sildikçe ben tekrar yazarım... Google çeviri bile daha iyi çevirir, hangi çeviriden yaptın bunu?

26 Eki 2022
66
14
Azərbaycan

Dünyanın üçüncü en popüler telefon işletim sistemi olan KaiOS'ta, artık WhatsApp messengerde çalışıyor. KaiOS, temel olarak büyümekte olan pazarlarda üretilen basmalı düğmeli cep telefonları için bir işletim sistemi.

KaiOS, B2G çekirdeği üzerinde çalışan, başka bir deyişle Firefox OS işletim sisteminin devamı ve temel olarak HTML5 üzerine kurulmuş uygulamalarla çalışan az bütçeli telefonlar için planlanmış bir mobil işletim sistemidir.

Tipik bir KaiOS telefon, az ölçüde hafızaya 256 MB'tan, düğmelere ve diyagonal 3 inçten daha az bir ekrana sahiptir. Bir telefon genellikle bir Android uslu telefondan daha ucuzdur takribî 30-50 $, ancak Wi-Fi, 3G, 4G, navigasyonunu da destekler. Ana pazarlar Hindistan, Bangladeşdir.

KaiOS'ta Twitter, Facebook, YouTube ve bazı Google uygulamalarının istemcilerini indirebilirsiniz. Telefonu daha önceden satın alan kullanıcılar, cep telefonunun 256 MB hafızaya sahip olması koşuluyla, uygulamayı fotoğrafı işletim sistemi mağazasından indirebilecekler.

KaiOS'taki WhatsApp, kısa mesaj alışverişi yapmanıza veya sesli çağrılar yapmanıza olanak tanır.
Salam Aleykum. Nokia flip telefonumun sistemi KaiOs. İmei değiştirmem gerekiyor. Yardımcı olur musunuz lütfen?

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,027
548
Kemalizm

KaiOS'taki WhatsApp, kısa mesaj alışverişi yapmanıza veya sesli çağrılar yapmanıza olanak tanır.
şu telefonlar mükemmel ya çok hoşuma gidiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.