Kali Linux Hatasız Kurulum İçin Gerekli Olanlar ve [HATA ÇÖZÜMLERİ]

themagicword

Kıdemli Üye
8 Tem 2014
2,068
2
Birçoğumuz "Kali Linux" kurarken çeşitli hatalarla karşılaşıyor ve sorununu dile getirmek için konu açmak zorunda kalıyor.Şimdi bu arkadaşları bu sorundan kurtarmak için böyle bir konu hazırladım.Elimden geldiğince açıklamaya çalışacam :)

Kali Linuxu kurmak için kullanacağımız sanal bilgisayar programı "Vmware Workstation PRO".Programı indirmek için BURAYA tıklayın.Program konumda mevcuttur TIKLA Şimdi anlatıma geçeyim.

Yrd616.jpg

8D6zGa.jpg

m1XoVR.jpg

jVq6Er.jpg

28OaMq.jpg

Z753ra.jpg

VvQDZn.jpg

vnaP0v.jpg

1MpE9A.jpg

L1vDJj.jpg

rZ01q7.jpg

PP7DR9.jpg

qPAvg5.jpg

QZP2kk.jpg

bJvVA8.jpg

5MNarR.jpg

4bpj2L.jpg

JnVZrY.jpg

O7rvnZ.jpg

yLG68L.jpg

Bu adımları aynen izledikten sonra hatasız bir şekilde kurulum ekranı geliyor.Burdan sonra yapmanız gerekenleri gösteriyorum şimdi.[ThePaşa alıntıdır]

Geldik Linüx Hattasız Bir Şekilde Şimdiye Kadar İlerledik

1 - Şimdi İlk Açılışta İnsall Dedikten Sonra Dil İstiyecek Bizden Türkçe Diyoruz Sonra Gine Q Klavye Vb. Böyle Seçenekler Gelecek Türkliye Vb. Diye 2 ' sinede Next Diyoruz Yani Devam.
Hiç Birşeye Dokunmadan

2 - Eğer Kullanıcı Adını : Root Passaword : 1234 Olarak Girerseniz Sorunsuz Kurulum Yaparsanız Yok Girmeseniz Farklı Şey Girerseniz %87 O Kurulumda Hatta Çıkacak
-

3 -

4 -

5 -

6 -

7 -Sistemimiz Kuruluyor Burda Beklicez 20 Dakika Felan Zaman Alabilir.

8 - Evet Kurulumuzun Bitmesine Az Kaldı

9 - Evet Diyoruz

10 - Kendi Aygıtınızı Seçin

11 - Kurulum Bitti

Kurulumu başarıyla bitirdik.Resimler ThePaşa'dan alıntıdır ve adımlar aynen doğrudur :)

Sorunlar ve Çözümleri​

A) Böyle bir hata alıyorsanız işlemciniz sanal pc yi desteklemiyordur.Ya da VirtualBox kullanıyorsanız bu hatayı verebilir.Çözüm Vmware kullanın yada işlemci değiştirin :)

8D6aMd.png

B) Böyle bir hata alıyorsanız kesinlikle "32 bit" kali indirin.Başka çözümü yok :)

D4OYPy.png

C) Böyle bir hata alıyorsanız konudaki indirme linkinden Vmware indirin ve 32 bit kali kurun.

m1XM32.png

Sorun yaşayan arkadaşların mutlaka işine yarayacaktır.Faydası olduysa bir teşekkür yeter :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozan12dd

Yeni üye
7 Ocak 2016
8
0
Çok güzel yapmışsın eline sağlık bende vmware this kernel requires an x86-64 cpu hatası hatası veriyor laptop kullanıyorum işlemcim destekliyor ama biosta bulamadım yardım ederseniz sevinirim(skype-Ozan12d)

omurankara

Üye
14 Mar 2013
184
0
hocam eline koluna saglık.
insanlara teşekkür etmeyi bilmeyen allaha şükür etmesini bilmez.Teşekkürler.

goosetr

Üye
29 Ağu 2015
66
0
güzel bir paylaşım olmuş ancak b şıkkı için çözüm var 32 bit indirmek değil bios ayarlarından yapılıyor vtech teknolojisini aktive etmeniz gerek çözümü o :)

ultro

Yeni üye
6 Haz 2016
25
0
kocaeli
Hocam eline sağlık sayende kurabildim şu kali linuxu , fakat isme kalilinux vermiştim , girerken i veya ı yazamıyorum onu nasıl çözebilirim acabaa?

OmerFarukHan

Uzman üye
18 Mar 2017
1,605
0
Sinop
Could not get vmci driver version: İşleyici geçersiz.

You have an incorrect version of driver "vmci.sys". Try reinstalling VMware Workstation.

Module DevicePowerOn power on failed.

Failed to start the virtual machine.

Hatası alıyorum yardım lütfen

themagicword

Kıdemli Üye
8 Tem 2014
2,068
2
Could not get vmci driver version: İşleyici geçersiz.

You have an incorrect version of driver "vmci.sys". Try reinstalling VMware Workstation.

Module DevicePowerOn power on failed.

Failed to start the virtual machine.

Hatası alıyorum yardım lütfen

Sorunun çözümü için sanal makinenin vmx dosyasını notepad ile açıp vmci0.present = “TRUE” satırını vmci0.present = “FALSE” olarak değiştirmemiz yeterli oluyor.

Bu işlemin ardından sanal makineyi çalıştırdığımızda sorunu çözüldüğünü görüyoruz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.