Çözüldü Kali Linux Kurulumdan Sonra Bilgisayar Açılmama Sorunu

akephalos

Yeni üye
29 Mar 2020
18
0
Bu gün Kali Linux kurdum bilgisayara ardından işim bitince bilgisayarı kapattim tekrar açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı ve windowsu yükle yazısı geldi bilgisayar öğretmenine sordum format gerekiyo dedi bunun başka bir çaresi var mı acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
20
407
Kainat
Merhaba @akephalos
Kali Linux vmware veya virtualbox ile sanal makine şeklinde kurulabilir. Windows ile kurulu bir diske direkt olarak kurulmaz. Sanal bir makineye kurmanız gerekmekteydi.
Windows işletim sistemi çökmüş olabilir

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Kali linux'u sistemize ya sanal makine ya da dual boot olarak kurunuz. Hatalar ile karşılaşmanız azalacaktır. Tavsiyem format atınız diskinize ve sonra dual boot olarak kurunuz.

Son düzenleme:

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
907
ZYZZ
Şimdi bende yükledim kaldı linuxsu dmı pool data hatası alıyorum PC açılmıyor internettedeki denilenleri yaptım hata aynı devam ediyor

ivandrakula bazn sistemlerde böyle oluyo diskin büyük ihtimalle HDD dir ve bu y6zden diskin bozulmuştur aynısı başıma geldi yenisini almalısın SSD disk al yerine kurarsın ama eğer performansınız el veriyorsa sanal makine ile kurun kali yi

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
20
407
Kainat
Tekrardan merhaba akephalos
Sorununuzu internette araştırdım ve bu problem ile karşılaşan bir kişiyi buldum.
https://forum.donanimhaber.com/kali-linux-kurdum-bilgisayar-acilmiyor-acil--105135598 sitesinden

sorunu hallettim Tekrardan Teşekkürler. Ben hdd nin kopyasını almıştım ancak windows 8 kurulum cd si bende olmadığı için internetten indirdiğim windows 8 pro ile formatladım. Kısacası format ile çözüldü

Kısacası bilgisayara format atmanız gerekiyor gibi gözüküyor

akephalos

Yeni üye
29 Mar 2020
18
0
Kali linux'u sistemize ya sanal makine ya da dual boot olarak kurunuz. Hatalar ile karşılaşmanız azalacaktır. Tavsiyem format atınız diskinize ve sonra dual boot olarak kurunuz.

yardımınız için teşekkür ederim :))

Tekrardan merhaba @akephalos
Sorununuzu internette araştırdım ve bu problem ile karşılaşan bir kişiyi buldum.
https://forum.donanimhaber.com/kali-linux-kurdum-bilgisayar-acilmiyor-acil--105135598 sitesinden

Kısacası bilgisayara format atmanız gerekiyor gibi gözüküyor

format atıcam teşekkür ederim yardımınız için :)

@ivandrakula bazn sistemlerde böyle oluyo diskin büyük ihtimalle HDD dir ve bu y6zden diskin bozulmuştur aynısı başıma geldi yenisini almalısın SSD disk al yerine kurarsın ama eğer performansınız el veriyorsa sanal makine ile kurun kali yi

format attiktan sonra düzelmezse denerim teşekkürler :))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.