Kali Linux Terminalinde Nick Yazdırma Farklı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cyberdieb

Üye
31 Ara 2015
142
0
Adana
Merhaba Arkadaşlar bugün sizlere figlet e yazı stili eklemeyi göstercem.Öncelikle hereks figletin ne işe yaradığını biliyordur . Bu adresten istediğimiz yazı fontunu indirip FIGlet - hosted by PLiG masa üstüne bir klasör açalım o klasörün içine atalım (not ben This is an example of the FIGlet font: istediğimizyazıfontu.flf which you can download here ye bastığımda direk dosya olarak açıyordu bende indirmiyordu eğer öyleyse daha kolay olur ama ben yinede anlatayım ben indirmek istediğim yazı fontuna tıklayınca yeni sayfada o fontun kodları görünüyordu bende o kodları alıp leafpade yapıştırıp kaydediyordum dosya uzantısını da ofontunadı.flf olarak kayıt ediyordum) dosyayı attıktan sonra mv '/root/Desktop/klasörün adı' '/usr/share/figlet' yazıp entırlayalım bu işlemide yaptıktan sonra terminale showfigfonts yazıp bakıyoruz o baktıktan sonra gerisini biliyorsunuz diğer konular gibi cd /etc/ ardından da leafpad bash.bashrc yazıp komutu girdikten sonra kodların en altına gelip figlet -f graffiti Vermek istediğiniz ad konsolda görükecek benim ki graffiti kayıt edip çıkamk terminale tekrar girmek eğer anlamayan olursa tw den yardımcı olurum . K.bakmayın çok fazla vaktim yoktu yazıyı kısaca özetledim

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.