Kali Linuxdan önce ne kullanılıyordu

BlackPion

Üye
21 Haz 2021
154
37
18
önceden kali linux olmadan ne kullanıyordunuz ve ya kali linux her zaman var mıydı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
önceden kali linux olmadan ne kullanıyordunuz ve ya kali linux her zaman var mıydı ?
Kali Linux herzaman yoktu
onunda belli birçıkış tarihi vardır.
Kali; Linux tabanlı, CD'den başlatma seçenekli BackTrack yapımcıları tarafından 2013 yılında oluşturulmuş olan bir güvenlik kontrol işletim sistemi.
kali'den önce ne kullanılıyordu...
windows'da Bulunan Programlar kullanılıyordu diye düşünüyorum.

BlackPion

Üye
21 Haz 2021
154
37
18
Kali Linux herzaman yoktu
onunda belli birçıkış tarihi vardır.
Kali; Linux tabanlı, CD'den başlatma seçenekli BackTrack yapımcıları tarafından 2013 yılında oluşturulmuş olan bir güvenlik kontrol işletim sistemi.
kali'den önce ne kullanılıyordu...
windows'da Bulunan Programlar kullanılıyordu diye düşünüyorum.
teşekkürler hocam

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,261
89
kali den önce backtrack vardı ama backtrack de kali de aynı şey "BackTrack yapımcıları 2013 yılında daha kararlı ve performanslı çalışabilen Kali Linux'u piyasaya çıkartmıştır." fakat Hack yapmak için illa ki bi linux dağıtımına ihtiyaç yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Umk

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
Selam @BlackPion öncelikle ben kali linuxdan önce live hacking OS kullanıyordum. Sonradan kali linuxu keşfettim ve ona yöneldim. Şuanda kali linuxdayım. Kendine iyi bak, iyi forumlar ;)

• Beğen
Tepkiler: Umk

Starzz

Üye
21 Haz 2015
238
58
Kali Linux hack için elinde sihirli değenek bulunan bir "şey" değldir. Yani şuan insanlar macos veya windows'da kullanarak bu alanda ilerleyebiliyor.

Ancak Kali Linux olmadan önce daha farklı Linux dağıtımları vardı ve insanlar bunları kullanıyordu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.