Kali Linuxu Yeni Sürümüne Yükseltmek

PandaWasHere

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
267
0
Merhaba Arkadaşlar;

Bildiğiniz gibi kali linux 2.0'dan yeni bir güncelleme geldi bu güncelleme 21.01.2016 tarihinde gerçekleşmiştir. Final ve Bütlerden dolayı site yetkilileri pek oğraşacak durumda olmadı. Bende açıkçası pek oğraşabilecek durumda değildim :) Bu konuda ise yeni güncelleme nasıl yapılacak onu göstereceğim.

Normal Güncellemeler için

Kod:
cat << EOF > /etc/apt/sources.list
deb Index of /kali kali-rolling main non-free contrib
EOF

apt-get update
apt-get dist-upgrade # get a coffee, or 10.
reboot
Bu komutları sırayla girip güncellemeyi yapabilirsiniz. Baya uzun sürüyor onuda belirtmekte fayda var bende 2200 küsür güncelleme ve 650 küsür yeni paketler kuruldu.

VMware Tools vs Open-VM-Toolsu kurmak için ise aşağıdaki komutları sırayla uygulayınız.

Kod:
apt-get update
apt-get install open-vm-tools-desktop fuse
reboot
Ek olarak ing. konu için burdan.

Herkese Kolay Gelsin Alıntıdır. :mml
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.