Kanuni Sultan Süleyman Han Kılıcı

binatlı

Katılımcı Üye
16 Ağu 2007
489
7

e19a.jpg

Kabza ahşaptan yapılmış olup bir yüzü deri kaplıdır. Balçak kısmının geniş yüzeyleri iki taraflı olarak ajur tekniği ile süslenmiştir. Namlu çelikten yapılmış olup tek ağızlı ve ucu kılağlıdır. Namlunun sağ yüzünde kufi ve sülüs tarzda yazılmış altın kakma kitabe kuşağı yer almaktadır. Kabza zıhları altın yaldızlı geometrik motiflerle süslenmiştir. Kın, ahşap üzeri deri kaplama olup ucu demir kaplamadır. Üzerinde iki tarafı ajur tekniğinde süslenmiş iki adet bilezik ile iki adet taşıma halkası mevcuttur.
e19.jpg

Milliyeti: Osmanlı
Dönemi: 16. yüzyıl
Kime Ait Olduğu: Kanuni Sultan Süleyman
Ölçüleri: Kılıç: 93 cm, Kın: 86 cm

Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566)

Yavuz Sultan Selim 'in şehzadesidir. Yükselme devrinin son padişahıdır. Fetihçi bir politika gütmüştür. Onun döneminde bilim, sanat, yönetim ve askerlik alanında başka dönemlerle kıyaslanmayacak kadar büyük bir gelişme olmuştur. Mimar Sinan, Baki, Ebusuud Efendi, Piri Reis, Barbaros Hayrettin Paşa, Sokollu gibi önemli isimler hep onun döneminde yetişmiştir. Yönetimle ilgili düzenlediği yasalar Osmanlı Devleti'nin bir tür anayasası olmuştur. Kanuni sanını yasa koyuculuğundan dolayı almıştır.

alıntı
 

binatlı

Katılımcı Üye
16 Ağu 2007
489
7
e175.jpg

Demir At Alın Zırhı
Milliyeti: Türk
Dönemi: 16. yüzyıl
Kime Ait Olduğu: Kanuni Sultan Süleyman

alıntı
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.