Kara Delikler Basın Toplantısı / İçerik Editörlüğü Kulübü

H4DR0N

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
318
1

10 Nisan 2019 , yani şuan ki tarihte TSİ'de olan basın toplantısında çığır açıcı sonuçlar açıklayacağını belirtti. 9 adet farklı uydu ile gözlenen kara delikler konusunda yeni bir bilgi daha açıklandı. Ayrıca bu bilgiler sonucunda bir fotoğraf tam net olmasa da bizlere sunuldu.

Bu karadeliklerin bir alev çemberi içerisinde ışığı bile inanılmaz bir kütlesel çekimle yuttuğu açıklanan bu yapılara SuperMassive denilen bir türde karadelik olduğu açıklandı. Bu konuda detaylı bir bilgi bulamadığımdan bu kadar bilgi sunabildim. 1 Saatlik bu yayında bahsedilenlerde çoğunluk simülasyonlar üzerinden gidildi. Fakat bu simülasyonların aksine bilim adamları izafiyet teorisini kanıtladılar. Bu karadeliğin kütlesel çekimi Güneş'in yakıcı ısısından 6 kat daha yüksek ısı yaydığı ve bu ısıdan kaynak aldığını belirttiler.

Bilim adamlarına sorulan sorulardan en güzeli ise bir vatandaş tarafından geldi. "Sizin beklentilerinize ışık tuttu mu ya da karşıladı mı ?" diye sorulan bu soruya verilen cevap ise "Her emeklerin altında yatan bir tatmin edici sonuçlar vardır elbet. " Cevabını veren TSİ danışmanı dillere suskunluk verdi. Bunun ileri zamanlarında video halinde çekebiliriz diye özetleyen Smithsonian, bizleri daha da merak uyandırmaya teşvik ediyor. Benim araştırmalarım yayında ki bilgilerle sınırlıydı. Umarım daha fazla bilgiyi bulabilirim ve size sunabilirim.Her ne kadar az bilgi olsa da bunun videosu gelmesi konusunda bir çok yorum yapılabilir. Çoğu insan inanmadı ve simülasyon dedi. Ama bunun araştırma belgelerini ortaya sunmak gerçekten çok tehlikeli, Alev çemberi ile beraberinde getiren bu enerji çözümlenebilirse eğer , Dünya bambaşka bir olay çerçevesi ve çağ içerisine girecektir.

Son düzenleme:

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space
Benim anlamadığım neden bizim galaksimizin değilde koşmu galaksinin merkezi görüntülendi ? Bizim galaksimizin merkezindeki karadelik daha yakın ve daha iyi görüntülenebilirdi.

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,502
1,034
Benim anlamadığım neden bizim galaksimizin değilde koşmu galaksinin merkezi görüntülendi ? Bizim galaksimizin merkezindeki karadelik daha yakın ve daha iyi görüntülenebilirdi.

Evet ama bizim kardeliğimiz buluna karadelikten 1000 kat daha hızlı ve küçük bunu bulması daha kolay olduğundan bunun üzerine keşif yapılmış.

H4DR0N

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
318
1

Bizim galaksimizde ki kara delik Milyonlarca kat daha küçük ve daha hızlı döndüğünden odaklama sistemleri net algılayamazdı bu kadar

H4DR0N

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
318
1
şu karadelikler inşallah bizi bulmaz

sabit bir alev çemberi sadece uzağında ki ışığı çekebilir onun dışında kıyamet tarihine kadar bir zarar verebileceğini düşünmüyorum. Ama olasıklara göre içine bir nükleer enerji denemesine girilirse yan etki yapabilirmiş elektrik çemberi gibi bir manyetizması varmış

Çakma Madara'

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
350
0
Bence Kara delik çok geniş olmayabilir fakat eğer dönüyorsa mutlaka farklı bir evrene geçiş sağlıyordur. Fakat bir kere diğer evrene geçerseniz tekrardan bu evrene gelemezsiniz.

H4DR0N

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
318
1
Bence Kara delik çok geniş olmayabilir fakat eğer dönüyorsa mutlaka farklı bir evrene geçiş sağlıyordur. Fakat bir kere diğer evrene geçerseniz tekrardan bu evrene gelemezsiniz.

kesinlikle bir solucan deliği gözüyle bakıyorum ben de evrenden evrene geçiş sağlayabilir. Geri dönüşü mümkün olmayabilir. Çünkü yaydığı manyetik sıkıştırma gücü inanılmaz yüksek , ışığı emiyor.

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space
Paralel evrendede karadelik olma ihtimalini unutuyorsun oradaki karadeliktende kendi evrenimize geri dönüş yapılabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.