karabasan...

arsoy

Katılımcı Üye
27 Ara 2006
628
3
TurkHackTeam
Halk arasında
Karabasan yada Al Karısı şeklinde isimlendirilen olay cin yada cinlerin
eseridir.

Genelde uyku ile uyanıklık arası bir durumda olur. Çoğunlukla uykudan
uyandığınızı sanırsınız. Ancak aslında uyku hali devam eder. Bu arada bir
çeşit halusunasyon görürsünüz. Herkes de ayrı bir senaryo söz konusudur.

Uyandığınız yada uyandığınızı sandığınız halde yataktan kalkamamanız* bir
güç tarafından hareketlerinizin engellenmesi* kıpırdayamamanız yada
konuşamamanız* bağırmaya çalıştığınız halde sesinizin tüm çabalamalarınıza
rağmen çıkmaması* bu sure zarfında çeşitli sesler ve halusunasyonlar
görmeniz yani* halk arasında Karabasan diye tabir edilen olayları yaşayan ve
bana yazan ziyaretçilerimden gelen bir kaç hikaye bulacaksınız. Size bir
fikir vermesi açısından iyi olur diye düşünüyorum...
Her derdin devası olduğu gibi bu sorununda bir çaresi var. Dilerseniz size
yardımcı olabilirim...
<br>
KARABASANLA İLK TANIŞMAM
19 yasıma gelene kadar Karabasan'ın ne adini ne de sanını duymuştum. Taki o
geceye kadar...
Gece üzerimde hissettiğim iki elin baskısıyla uyanmıştım. O iki el beni
yatakta hafifçe sağa sola sallıyordu. .Duvara doğru donuk yan yatmış
vaziyette olduğum için arkamdakinin kim olduğunu anlayamadım. Arkama dönmek
istediğimde kıpırdayamadığımı fark ettim.Hareket edemiyordum. Çok uykum
olduğu için fazla üstünde durmadım gelenin annem olduğunu zannedip uykuma
devam ettim. O gün ilk karabasan deneyimimi yasamıştım.
ONA DOKUNDUM
Ertesi gün gece bir dürtüyle uyandım ve gördüğüm manzara karsısında dehşete
düştüm. Kapkaranlık odanın içerisinde bir çift korkunç göz bana
bakıyordu.Yerimden fırlayıp ışığı açmak için davrandım ama kıpırdayamadığımı
hissettim.Ne kadar çabalarsam çabalayayım bir güç beni tutuyordu. Çiğlik
atmaya çalıştım nafile* sesim soluğum çıkmıyordu.Sadece gözlerimi
oynatabiliyordum ve o şeyle göz göze gelmemek için başka yerlere bakıyor bir
yandan da yataktan kalkmak için uğraşıyordum.Bir müddet sonra çözüldüğümü
hissedip yataktan fırladım.Annem yanıma geldiğinde ağlıyordum.Beraber
yattık. Ben kolumu yataktan dışarı çıkacak şekilde başımdan yukarı doğru
atıp yattım. Birden avucuma yumuşak bir şey değmeye başladı.Sanki satene
benzer yumuşak bir kumaştı. Giderek ağırlaşmaya *ağırlığın etkisiyle de
kolum yavaş yavaş aşağı çekilmeye başladı. Kolumu hemen geri çekmek istedim
ama o anda yine kıpırdayamadığımı fark ettim .Ama korkmuyordum* ne de olsa
yanımda annem vardı. İçimden ufak çaplı bir küfür ettim. İste o anda
hayatimin hatasını yapmıştım. Korku filmlerindeki tarzdan bir gurultu
kulaklarımda yankılanmaya ve çınlamaya başladı neye uğradığımı şaşırmıştım
ayni zamanda beni yatağın içinde bir sağa bir de sola hızlı hızlı
sallıyordu. Yatağın içindeki sallantımdan annem uyanıp beni tuttu ve o anda
kendime gelebildim. Resmen çarpılmıştım.

TELEFONDAKİ SES
Bir gece başucumdaki telefonun sesiyle uyandım telefona doğru hamle yapmak
istediğimde kıpırdayamadım. Telefonun açıldığını hissettim telefonu
göremiyordum. Ahizeden bir ses gelmeye başladı. Ses eniştemin sesiydi ve
saçma sapan şeyler konuşuyordu. O anda telefonun gerçekte çalmadığını ve o
konuşanın gerçekte eniştem olmadığını anladım . Yataktan fırlayıp
kalktığımda telefon kapalı duruyordu.
KOLTUKTAN GELEN SES
Ablam yurtdışında yasıyordu .Bir gece yatarken acaba onu düşünsem telepati
kurabilirmişim dedim. O anda ayak ucumdaki tek kişilik koltuğun üzerinden
bir ses geldi . '' Ohoooo kızım onlar çoktan uyumuştur'' Birden koltuğa
baktım hiç kimse yoktu ama orda birisinin olduğunu seziyordum yine hareket
etmek* bağırmak için çetin bir mücadele vermiştim.
CADI
Babaannemin bizde kaldığı bir gece* karşımda uyuyordu. Filmlerden de
bildiğimiz bir cadı tiplemesi vardır. Hani uzun burunlu ve çeneli* yüzünde
kocaman et benleri olan* sivri kocaman şapkalı ve süpürgeli. Gece
uyandığımda bir de ne göreyim o cadı babaannemin üstüne çıkmış ve kadının
boğazına yapışmış bir şekilde çığlıklar atıyor. O anda babaannemi
öldürdüğünü zannettim. Bağırmak istedim kalkmak istedim nafile... Dehşet
içinde hem onları seyrediyor hem de kalkmak için efor sarf ediyordum. Kalkıp
ışığı yaktığımda babaannemin mışıl mışıl uyuduğunu gördüm.
BABAMIN KILIĞINDA
Bir aksam ustu annemlerin yatak odasında uzanmış yatıyordum. Birden
karabasanın geldiğini anladım. Hareket edemiyor* kurtulmaya çalışıyordum. O
sırada babam içeri girdi. Üzerini çıkarıp* eşofmanlarını giydi. Aynanın
karşısında saçlarını taradı. Ben hem onu seyrediyor hem de bağırmaya
çalışıyordum.Oda karanlık olduğu için beni fark edemediğini düşünüyordum.
Kendimi fark ettirmek için epey bağırmaya uğraştım. Bir turlu beni
görmüyordu.Saclarini taradıktan sonra kapıyı açıp çıktı. Bir müddet sonra
bulunduğum durumdan kurtulup içeri gittim. Babamı arıyordum ona olanları
anlatacaktım. Anneme babam nereye gitti diye sorduğumda 'Daha isten gelmedi
ki !'dedi.
SOĞUKTAN TİTRİYORDU
Arkadaşımın evinde* sırtım duvara doğru donuk yan yatıyordum. Sabah yorganın
hafifçe açılıp arkamdan birinin yatağa girdiğini ve titrediğini hissettim.
Ne olduğunu anlayamadım arkama dönmek istedim hareket edemiyordum. Gelen
arkadaşım olamazdı o karşımdaki yatakta yatıyordu onu görüyordum. Arkamdaki
kimse çok üşüyordu. Son bir gayretle yataktan fırladım ama baktığımda
yatakta kimse yoktu. 
KENDİMİ GÖRDÜM
Sabaha karşı karabasanı hissederek uyandım.Ayak ucuma doğru duran tv nin
ekranındaki yansımadan kendimi ve odayı görebiliyordum.Birden yanıma biri
geldi ekrana iyice baktığımda bu kişinin kendim olduğunu gördüm.Yatakta
yatıyordum ama başucumda benim bir kopyam dikilmiş bana bakıyordu. <br>
 Yaşadıklarım bu kadarla sınırlı değil ilk etapta aklıma gelenler bunlar.
Bazen de sessiz ve görüntüsüz sadece kıpırdayamama gibi durumlarla
karşılaştım. Geldiğinde önemsemezsem yada korkmadığımı anlarsa üzerimdeki
baskıyı iki katına çıkarırdı.
Hiç bir sorunum yada psikolojik problemlerim yoktu. Gençliğimin en güzel en
mutlu ve sorunsuz çağlarında başlayıverdi ve 6 yıl yoğun bir şekilde devam
etti. Bunlar rüyada olan şeyler değildi. Bir dürtü ile uyanıveriyordum.
Gözlerim açık görebildiğim kadar bulunduğum ortamı görüyordum. Korkunç
günler geçirdim. Ama çivi çiviyi söker derler. Doğru galiba. Onca başımdan
gecen olaya rağmen evde tek başıma kapkaranlık odalarda hiç korkmadan
kalabiliyorum.

alıntıdır...biraz abartmış gibi geldi bana....

Banyoda anadan doğma çıpLak durmak
Duvar dipLerine veya çöpLerin oLduğu yerLere küçük abdest yapmak
SürekLi CinLerden ve PeriLerden bahsetmek
onLarı inkar etmek
BunLar çoğaLtıLabiLir tabiki...

Ben bir Örnek vermek istiorum bu Cin Peri meseLesine
Benim AnanemLErin Köydeki evinde var. Namaz kıLıormuş.Ananem akşamLarı yatmadan önce Bir Gühüm temiz su ve Lehen koyar odaya bide HavLu. Sabah namazında abdest aLırmış dede. Suyun ve havLunun kuLLanıLdığınada şahit oLmuştur ananem. Hatta görünmüş biLe bir kere bunu söLemiş kendisine kızım bana yatmadan önce temiz su havLu hazırLa demiş birde Bu evi her zaman Temiz Tut demiş. Ama ananem dedeme eşe dosta söLedikten sonrada bir daha görünmemiş ama abdest aLmaya ve o evde kaLmaya devam etmiş..

Ben Her zaman inanırım sizinde inanmanızı tavsiye ederim..

arkadaşlar sizi bu konuda bilgilendireyim müsadenizle
karabasan yada cinlerle muhatap olmak istemiyorsanız şu hususlara dikkat edin

1.gece yatarken besmele ile yatın yatarken ilk sağ tarafınıza yatın
2.biliyosanız AYET-EL KÜRSİ yi okuyun

3.banyoya tuvalete girerken sol ayağınızı çıkarken sağ ayağınızı kullanın
4.banyoya kesinlikle küçük abdest(bir damla bile)yapmayın
5.banyo yada tuvalette iken ağzınızda çeşitli gıda kırıntısı olmamasına dikkat edin

daha çok sebepler var ama aklıma gelmedi
siz bunlara mutlaka dikkat edin

Son düzenleme:

smartgirl

Üye
15 Ocak 2007
187
0
izmir
bu karabasan olayı bana da olmuştu.berbat bi durum.genellikle moralinizin düşük,psikolojinizin bozuk olduğu zamanlarda görülüyor.çok kötü günlerdi hatırladım tanrım sen bizi koru

testiskosi

Üye
26 Ara 2006
235
0
Bunlar gerçekdışı olaylar.Birkaç sene önce belgeselde görmüştüm.Sizin uyanık bir şekilde olmanız ve hiçbir yerinizi kıpırdatamamanız beynin bazı bölgelerininin erken aktif hale geçmesi sonucu oluyor.Düşünebiliyorsunuz bazı bölgeleri oynatabiliyorsunuz.Fakat konuşamıyorsunuz ve vücudunuzu kıpırdatamıyorsunuz.Benimde geçen sene 1 defa başıma gelmişti.Temel olarak stres yol açıyor bu duruma.Eğer sürekli yaşanıyorsa doktora gidilmesi gerek ciddi bir sağlık sorunu çünkü.İkincisi rüyada görülen kırmızı gözler vs bunlar yarı uyku halinde olunduğu için görülen halüsinasyonlar.Yukarıdaki hikayelerden birisinde şiddetle sarsıldım ve uyandım demiş.Bu olayın sebebide vücudun herhangi bir yerinin havada kalması.Örneğin eliniz aniden yatağın kenarından kayması gibi.Uyku halinde şiddetli bir sarsıntı yaratır bu durum.Cinlere bir müslüman olarak inanıyorum.Fakat açıkçası içine cin girmiş vs gibi olaylar biraz saçma geliyor bana.Hep kulaktan kulağa duyulan uydurulan şeyler bunlar.

smartgirl

Üye
15 Ocak 2007
187
0
izmir
içine cin girdi olayı saçmalık belki ama bir insanın aynı gün içinde hem halüsülasyon,sanrılar,beynindeki algı farklılıklarının birada görülmesi rastlantısı zor bişi gibi geliyor bana.insan psikolojisinin doğurduğu şeyler muhakkak ama teker teker değilde hepsini bir zamanda görmek olayı karmaşıklaştırıyor??

testiskosi

Üye
26 Ara 2006
235
0
İnsan hayatında inişli çıkışlı dönemler olabiliyor.Psikolojik olarak çöküş dönemlerinde bu tür olaylar yaşanabilir.Yada bioenerjisi yüksek olan insanlarla uğraşıyor olabilirler.Bu durumuda kısmen ufo olaylarına benzetebiliriz.Asla görmeyiz ama sürekli birileri görür karşılaşır.Varlarmı yoklarmı kimse anlam veremez.Cinler vardır.Fakat insanlara göründükleri onlarla karşılaştıkları veya zarar verdikleriyle ilgili gösterilebilecek somut kanıt hiç olmamıştır.Cinlerin zarar verdikleri insanlar olarak hep akıl hastaları gösterilmektedir.Bu tür olayları cinlerle iletişim kurduğuna inandırarak milletin parasını sömüren sahtekar falcıların,medyumların yaydığına inanıyorum.Ruh çağrılması vs gibi durumlarıda yayanlar onlar.İslam dinine göre ruh kesinlikle kimseye görünemez çağrılması vs gibi bir durumda söz konusu olamaz komikliktir sadece..

smartgirl

Üye
15 Ocak 2007
187
0
izmir
katılıyorum,ruh çağırma olayı başlı başına saçmalık.öldükten sora ruhların,yaşayanların arasına dönme gibi bir durumları yok bildiğim kadarıyla.biyoenerjiye gelince olabilir.ama biyoenerjisi yükssek insanlarla ilgileneceklerini pek sanmıyorum,bence negatif enerji üretilen durumlarda butür olaylarla karşılaşıyoruz ve fiziksel hastalıklar görülüyor akabinde.ve tıbbı tedavi gerekiyor.bilemedin devreye alternatif tıp giriyor.

GLOBAL34

Katılımcı Üye
29 Eyl 2006
327
0
dünyadan
a rkadaşlar aynısını bende yaşadım bundan 1 2 yıl once ama 1.5 yıl edıyo kuran-ı kerım'ı okumadığım için bende yaşadım çok kotu bır durumda kalıyo ınsan karabasan goğsume basıyodu sankı ayaklarıyla ellrımı kaldıramıyodum ağlamaya başladım boş sankı sesımı kımse duymöuyodu goz yaşlarım yastığı ıslatmış ayaklarımı tıtretemıyodum sankı kıtlenmış bır durumdayıdım ama bende bıldığım tum surelerı okudum a rkadaşlar bılınkı gozlerımı bıle açamıyodum ama goz yaşlarım çok gelıyodu ben hayatımda hıç bır zaman ağlamamıştım ama o gun çok ağladım nedenı ise; kuran-ı kerim'i okumadığım içindi sız olinki hiç bir zaman bı kotuluk yaptıktan sonra yanı gunah işledıkten sonra sırt ustu yatmayın! yan yatın ve yatmadan once bıldığın tum sureleri okuyun ondan sonra kelıme-i şehadeti getırp oyle uyuyun şımdı karabasa nı yenmem bıldığım surelerı okuduktan sonra besleme getırıp gozlerımı açıverdım ve vucudum hala kıtlenmış durumdaydı ve ondan sonra dua etmeye başladım allaha allah-u teala benı affetti o olay bıttıkten sonra kuran-ı kerim'imi okudum ve yatmayada curet edemiyodum ailem şaşmış bır durumdaydı en sonr annemın yanına gıdıp yatı verdım yoksa yatamıyodum

Ardaşlar bu duruma duştuğunuzde ikra suresini ve bıldığınız tum surelerı okuyun oke arkadaşlar...

son olarak sakın olakı kuran-ı kerim'i okumaısnı bılıyorsanız sureklı okuyon hergun bir defa açıp okuyon oda olmasa her perşembe gunu açıp okuyun tabıı okumaısnı bılen kışıler .Terketmeyın lutfen bır kardeşınız olarak bunu soyluyorum hiç bir insanın bu duruma duşmeısnı ıstemıyorum çunku ben o gece bır yastığı goz yaşıyla ıslatmıştım o yuzden arkadaşlar terketmeyın sureklı okuyun lutfennn

oke SeLaMeTLe KaLıN.....

smartgirl

Üye
15 Ocak 2007
187
0
izmir
benimkisi şöyle olmuştu 15 yaşımdayken,bigece böyle uykuyla uyanıklık arasında görüyorum bütün bunları daha öncede gittiğim bahçeli bir eve gidiyorum.bahçe kapısından geçiyorum sonra bitane kuşla karşılaşıyorum.o kadar ilginçki kuş sürekli bana bakıyor ve çok yakınımda.gözleri kıpkırmızı ve parlıyor.ortalıkta daha böyle alacakaranlık şeklinde.ben kuşun bana zarar vereceğini anlıyorum ama kaçamıyorum sanki ayaklarım çivilenmiş bağırmak istiyorum avazım çıktığı kadar ama olmuyor başaramıyordum.uyanık olduğumu biliyorum ama yataktan kalkamıyorum.bu arada kulaklarımda acayip şekilde bir çınlama vardı.ne bilim bir uğultu şeklinde.sonra aklıma gelen duaları okumaya çalıştım ama okuyamıyordum başaramadım.sesim çıkmıyordu ve kimseye sesimi duyuramıyordum.sonra o kuş üstüme doğru uçtu ve kolumu gagaladı.ve ben o acıyı hissettim.sonra uyandım kolumun kuşun gagaladığı yer kızarmıştı ve acıyordu anne ve babam yanıma gelmişlerdi.geceyi onların arasında uyuyarak geçirdim.daha sonrada oldu epey daha farklı versiyonlarda o aralar uykusuz çok geceler geçirdim.artık korkuyordum uyumaktan.ama şimdi atlattım sanırım.çok şükür.boynumda bitane dua taşıyorum...

testiskosi

Üye
26 Ara 2006
235
0
Bunlar dediğim gibi beynin bazı kısımlarının erken aktifleşmesi sonucu meydana geliyor.Bende yaşadım buna benzer şeyler.En az 3 defa başıma gelmiştir.Şimdi bunun açıklaması şuurunuz yerine geliyor fakat vücudunuza hükmedemiyorsunuz.Fakat gecenin etkisiyle tekrar uykuya dalmanız ve çocukluktan süregelen korkunun etkisiyle kısa süreli uykuya girip çıkıyorsunuz.Bu da sizin bazı hayaller görmenizi sağlıyor.Örneğin kolunuzu duvara çarptınız yatarken bunu rüyanızda bir araba çarparken yada başka bir canlının size zarar verirken görmeniz olası.Rüyanızı gerçek sanma gibi bir hisse kapılıyorsunuz.Geçen sene sabah 7de uyanmıştım ve güneş içeriye giriyordu.Uyumak için gözlerimi kapattım ve yorganı çektim.Açtığımda sanki bir gece yarısı uyanmış gibiydim.Her yer kapkaranlık gece vaktiydi.Dedim Allah Allah gündüz olmamışmıydı.Rüyamda diyorum ama her yer aynı gece sadece.Bir süre sonra uyandım ve tekrar gündüzdü :) Fakat ilginç bir olaydı.Çok gerçekçiydi çünkü.Her neyse sizin olaylarınızda buna benziyor.Cinlerle insanların birbiriyle bağlantı kurduğu,etkileşime girdiğiyle ilgili bir kanıt yok.Fakat cinler var.Onlar kendi alemlerinde yaşıyorlar.Bu rüyalar vsler hep izlediğimiz korku filmlerinin etkisi ve çocukluktan gelen bazı korkulardan süregeliyor.

enesbaba212

Yeni üye
6 Tem 2007
1
0
Cevap!!!

KARABASAN,UYKU İLE UYANIKLILIK DURUMUNDA GERÇEKLEŞİR.BAZI DEDİKODULARA GÖRE UYKU HALİNDE RUH BEDENDEN GEÇİCİ OLARAK AYRILIYOR.YANİ RUH BEDENİMİZİN 1-1.5 METRE ÜSTÜNDE OLUYOR.BİZE KARABASAN GELDİĞİNDE BİZ BEDENİMİZLE HARKET ETMEYE ÇALIŞIRIZ AMA BAŞARAMAYIZ ÇÜNKÜ YARI UYKUDA OLDUĞUMUZ İÇİN RUH BEDENDEN AYRIDIR.KARABASANDAN KURTULMANIN TEK YOLU DÜŞÜNEREK İLERLEMEKTİR.RUHUN BEDENDEN AYRILMA OLAYINA ASTRAL SEYAHAT YADA TAYYİ MEKAN OLARAKDA ADLANDIRABİLİRİZ.REKLAM OLMASIN www.astralseyahat.com ADRESİNDEN ASTRAL SEYAHAT İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.