Kendiniz için seçebileceğiniz en iyi Linux dağıtımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
982
10
benim tercihim ubuntu ben eskiden hep bu corvo abime sorardım linuxu şimdi orta düzey kullanıp terminal kodlarının temelini öğrendim ve ubuntuyu çok sevdim bayağı hem diğer işletim sistemlerinden daha sağlam gizlilik yapıyormuş bir haberde okudum amerikan polisi 10 tane ubuntu kullanan hacker ları yakalyayamamış bende o gunden beri ubuntudayım bizim aileden ablam bile sevdi :D

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
An itibariyle CentOS kurulu. :) CentOS hakkındaki yorumum: Performans mükemmel ancak sanırım açılışı biraz yavaş gibi. Ona müdahale etmek lazım. :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
An itibariyle CentOS kurulu. :) CentOS hakkındaki yorumum: Performans mükemmel ancak sanırım açılışı biraz yavaş gibi. Ona müdahale etmek lazım. :)

Bu mesajıma ekleme yapıyorum, işlem performansı isteyenler için CentOS gayet iyi bir seçim. Ancak bu, tamamen normal kullanıcılar için bir sistem değil. Kullanırken zorluklarla karşılaşabilirsiniz. (Arch Linux kullanan biri için pek bir sıkıntı teşkil etmez büyük ihtimal, bana göre arch vazgeçilmezdir ayrıca)

Laptop almayı bekliyorum Arch Linux için

Umarım beğeneceksiniz, şimdiden hayırlı olsun. :)

Bunlarin linki linuxun ana sayfasinda mi

Hayır, her birinin kendi sitesi var. Her biri birbirinden farklı işletim sistemleridir, sadece linux tabanlılar, birbirlerine benziyorlar diye tek çatı altında topluyoruz. :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
linux dagitimlarin bir cogu paketleri acilis esnasin kurdugu için zaten windowsa nazaran daha gec açılıyor

Arch veya Debian'da açılış süresi 20 saniyeyi geçmiyor normalde, ama CentOS'da 4 dakika bekledim, bence pek normal bir şey değil. :) 3. açılışta normal denebilecek düzeyde hızlı açıldı zaten.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Arch veya Debian'da açılış süresi 20 saniyeyi geçmiyor normalde, ama CentOS'da 4 dakika bekledim, bence pek normal bir şey değil. :) 3. açılışta normal denebilecek düzeyde hızlı açıldı zaten.

Centos normal kullanimdan çok server için tasarlanmiş bir sistem dolayisiyla içinde ek özellikler var sen muhtemelen minimal yada basic kurmadin. Dolayisiyla geç açilmasi normal.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Centos normal kullanimdan çok server için tasarlanmiş bir sistem dolayisiyla içinde ek özellikler var sen muhtemelen minimal yada basic kurmadin. Dolayisiyla geç açilmasi normal.

Temel olarak kurduğumda hızlı açıldı, gnome desktop ile beraber kurduğumda yavaşlamıştı. :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
edununtu nasıl iyimi öğretmenlere gider mi

Edubuntu tam olarak öyle değildi sanırım, edubuntu linuxu/ubuntu'yu öğrenmek, daha kolay kullanmak için yapılmış bir işletim sistemiydi sanırım. Çocukların öğrenmesi için geliştirilmiş olması lazım. :)

RomantikOdun

Yeni üye
9 Nis 2016
20
0

Edubuntu tam olarak öyle değildi sanırım, edubuntu linuxu/ubuntu'yu öğrenmek, daha kolay kullanmak için yapılmış bir işletim sistemiydi sanırım. Çocukların öğrenmesi için geliştirilmiş olması lazım. :)

tmm teşekkürler en iyisi manjaro ve arch 👍🏽 beni öyle inandırdınki hiç linux bilmememe rağmen eve gidince direk arch yükleyeceğim☺

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.