Keylogger Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

ATE$

Katılımcı Üye
9 Kas 2021
295
113
Siber Şubede geziyor.

NEDİR BU KEYLOGGER?
Genellikle tuş günlüğü veya klavye yakalama olarak adlandırılan tuş vuruşu günlüğü, klavyede basılan tuşların genellikle gizlice kaydedilmesi eylemidir, böylece klavyeyi kullanan bir kişi eylemlerinin izlendiğinden habersizdir. Veriler daha sonra kayıt programını çalıştıran kişi tarafından alınabilir.
Yazılım tabanlı bir keylogger, klavyeden herhangi bir girişi kaydetmek için tasarlanmış bir bilgisayar programıdır. Keylogger'lar bilgisayarlar ve iş ağlarıyla ilgili teknik sorunları giderecek kuruluşlar. Aileler ve iş adamları, kullanıcılarının doğrudan bilgisi olmadan ağ kullanımını izlemek için keylogger'ları yasal olarak kullanırlar.

PEKİ , KEYLOGGER NE İŞE YARAR?
Keylogger'lar klavye tuşlarını dinleyen, takip eden, kaydeden ve klavye yakalama olarak adlandırılan zararlı uygulamalardır. Amaç, sanal veya fiziksel klavyeyi kullanan kişinin tüm tuş vuruşlarını öğrenmek, bunları kaydederek izlemek ve siber saldırgana iletmektir.

KEYLOGGER NASIL YAPILIR?
Sizin için bir python ile keylogger yapımını buldum. Aşağıda bunun yapımını buldum. İYİ FORUMLAR :)

AwiR

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
503
211

NEDİR BU KEYLOGGER?
Genellikle tuş günlüğü veya klavye yakalama olarak adlandırılan tuş vuruşu günlüğü, klavyede basılan tuşların genellikle gizlice kaydedilmesi eylemidir, böylece klavyeyi kullanan bir kişi eylemlerinin izlendiğinden habersizdir. Veriler daha sonra kayıt programını çalıştıran kişi tarafından alınabilir.
Yazılım tabanlı bir keylogger, klavyeden herhangi bir girişi kaydetmek için tasarlanmış bir bilgisayar programıdır. Keylogger'lar bilgisayarlar ve iş ağlarıyla ilgili teknik sorunları giderecek kuruluşlar. Aileler ve iş adamları, kullanıcılarının doğrudan bilgisi olmadan ağ kullanımını izlemek için keylogger'ları yasal olarak kullanırlar.

Keylogger'lar klavye tuşlarını dinleyen, takip eden, kaydeden ve klavye yakalama olarak adlandırılan zararlı uygulamalardır. Amaç, sanal veya fiziksel klavyeyi kullanan kişinin tüm tuş vuruşlarını öğrenmek, bunları kaydederek izlemek ve siber saldırgana iletmektir.

KEYLOGGER NASIL YAPILIR?
Sizin için bir python ile keylogger yapımını buldum. Aşağıda bunun yapımını buldum. İYİ FORUMLAR :)

Eline sağlık.

ankamurat

Katılımcı Üye
24 Eyl 2022
453
186
┌─(root@ankamurat)

NEDİR BU KEYLOGGER?

KEYLOGGER NASIL YAPILIR?

Elinize sağlık,ama mail gönderen kullanılmyor bence çünkü engellemiş gmail

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.