• Khryseniox : Need for Speed: Most Wanted Hakkında Bilgiler

Khryseniox

Üye
31 Eki 2011
59
0
Need for Speed: Most Wanted, EA Black Box şirketi tarafından yapılan ve Electronic Arts tarafından dağıtılan, Need For Speed serisinin 2005 yazında piyasaya çıkarılan 9. bilgisayar oyunudur. Bu oyunu 2006 yılında çıkan Carbon, ve Carbon'u da Mart 2007'de çıkan Pro Street ve Pro Street'i de Mart 2008'de çıkan "Need For Speed Undercover" takip ediyor.

Oyuncu aşırı derecede modifiyeli BMW M3 GTR ile Rockport adında bir kurgusal şehre ulaşır. Ardından oyuncu Rockport'taki sokak yarışlarına son vereceğine yemin etmiş Çavuş Cross adında bir polis memurunun takibinden kurtularak üstün sürüş yeteneğini ispatlamış olur. Yarışlar başlangıçta oyuncunun hep lehine sonuçlanır, bu yarışçılar oyuncunun baş düşmanı olan Clarence Razor Callahan önderliğindedir. Razor yarışlarda galip gelen oyuncuya sabotaj uygular ve aracını ele geçirir. Razor tam oyuncunun arabasını ele geçirmişken birden olay yerini polis basar. Razor kaçar ancak oyuncu Çavuş Cross tarafından tutuklanır ve hapse girer. Bir süre sonra Mia oyuncuyu karakoldan alıp Razor'un 'Kara Listedeki yeni durumu hakkında bilgilendirir, karalistede Rockport Emniyet Müdürlüğü tarafından en çok aranan 15 yarışçı bulunmaktadır. Mia, oyuncuya yeni araç satın alması ve Kara Liste'de yükselmesi için yardımda bulunur. Rakipler birer birer mağlup edilir ve oyuncu saygınlıkla, yeni araçlarla ve Karaliste'de elenen her yarışçıdan elde ettiği kazançlarla ödüllendirilir. Rockport Şehri'nde Rosewood, Camden Beach, and Downtown Rockport gibi yeni ilçelerin açılmasıyla Mia aynı zamanda oyuncunun yarışlarındaki "taraf bahisleri" yatırımları karşılığında oyuncunun saklanabileceği hücre evleri ayarlar.
Blacklist'de bulunan #1 olan Razor ile BMW'yi yeniden almak için son karşılaşma icra edilir. Yenilen Razor arabanın verilmeyeceğini söyleyince Mia gelir ve Razor'a anahtarı vermesini söyler.Razor söylenene uymayınca Mia atağa geçerek Razor'u tutuklar.Ronnie ve Toru yardıma geleceği sırada Mia polis kimliğini gösterir ve ortalık karışır.o sırada polisler orayı basar. Mia anahtarı Razor'un elinden alıp karakterinize fırlatır ve karakteriniz arabaya binip gider.Cross,biz gidince Mia ile konuşmaya başlar: Diğer adam nerde? Mia ona gitti diyince ortalık karışır. Peki ya karaliste diye sorar Cross. Mia ona unut karalisteyi artık deyince Cross bu yarışçıların hepsini istiyorum, anladın mı, HEPSİNİ diye bağırır. Bu arada bizde BMW M3 GTR ile kaçıyoruz. Aranma seviyemiz x6. Tüm polis teşkilatı peşimizdedir. Kaçmak zor olacak.Bir süre kaçtıktan sonra Mia bizi arar ve buluşmak için bir yer verir. Oraya gittiğimizde Career modu biter. Biz yapımı tamamlanmamış köprüden aşırı hızdan dolayı uçarak geçerken polisler suya düşer.Most Wanted polis takibi sırası
Bu kişilerle yarışmak için de bazı şartlar bulunuyor. İstediği yarışlarda galip gelinmeli ve de polislerden kaçarak yeterli ikramiyeye ulaşılmalıdır. Herbir üst kişiye geçtikçe bu daha da zorlaşıyor. Yeni araçlar alıp modifiye edilebiliyor, elenen rakibin de arabasını ele geçirebilinmektedir. Şehir içinde belirli noktalara konulmuş radarlardan geçip ikramiye kazanılabilmektedir.
Need For Speed: Most Wanted ve Need For Speed: Most Wanted Black Edition olmak üzere 2 sürüm olarak çıkmıştır. Ayrıca taşınabilir oyun konsollarına da Need For Speed:Most Wanted 5-1-0 adıyla çıkmıştır, bu versiyon ek olarak Porsche 4 arabasını içermektedir.

Need_for_Speed_Most_Wanted.jpg
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.