Kickboks --- Muay Thai Hakkında bilgisi olanlar

27 Haz 2015
214
0
Merhaba arkadaşlar

Bugün Muay Thai veya Kickboks a yazılacağım ve sizlere bi kaç sorum olucak

-) Sizce hangisini seçmeliyim ? Muay Thai mi Kickboks mu ?

-) Kickboks veya muay thai sertmidir

-) İlk gün gittim nasıl başlamalıyım bize ne yaptırırlar

BerQueen

Uzman üye
16 Tem 2014
1,606
0
Karaköy
Boxta muay thaiden farklı olarak dirsek yok . Kick boks hakkında bilgi vermek gerekirse ilk zamanlar duruşunu - gardını nasıl alacağını - düzgün yumruk atmayı - düzgün tekme kroşe aparkatı gösteriyorlar. Ve daha sonra seri kombinasyonlar . Yani ben seviyorum kick boxu tavsiye ederim :) .

birol08

Yeni üye
4 Ocak 2011
6
0
Önce taekwondoya git. 6-7 ay yeterli olur. Bi bacaklarındaki hünerleri keşfet. Sonra o tecrübeyle bahsettiğin iki spordan birine git. Ben taekwondoya gittim 1 buçuk yıl kadar tecrübem var ve kickbox muayhthai gibi sporla ugraşanlara baktıgımda taekwondodaki gibi tekme atabilen kimse yok. Ama şuan ben gidipte biyerde kickboxa başlasam bütün dikkatleri üstüme çekerim. Hem yetiştiren hocanında işine gelir gözüne girersin. Çünkü senle başlayanlar daha tekmelerini tam atamazken ayakları kısa kalırken senin tekmelerin daha estetik duracak. Herzaman söylerim: kickbox sporuyla ilgilenen biri taekwondodaki gibi tekme atabilse o kişi diğer arkadaşlarından daha üstün olur.

TheBoyWho

Yeni üye
25 Haz 2015
19
0
Muay Thai sokakta daha çok işine yarar bence. Gerçi ikisi de sert ve işine yarar. Fakat Muay Thai daha serttir. Yılda ortalama en fazla ölüm olan dövüş sanatı. Tabi git öldür adamları demiyorum da olurda kavga falan çıkarsa daha çok işine yarar. Özellikle diz ve dirsekte kullanması karşıdakine göz dağı da verir. Gerçi bunların aynısını kickbokslada yaparsın :D

Ama Muay Thai daha estetik gözüküyor. Muay Thai'e git

Birde yukarıda arkadaş önce taekwondoya git demiş. O da güzel bir seçenek olabilir ama bence muay thai ve kickboks gerçek bir kavgada daha çok işe yarar. Sadece salonda yapacaksan , spor organizasyonlarında karşılaşma yapacaksan bir dene bence de taekwondoyu

Son düzenleme:
27 Haz 2015
214
0
Muay Thai sokakta daha çok işine yarar bence. Gerçi ikisi de sert ve işine yarar. Fakat Muay Thai daha serttir. Yılda ortalama en fazla ölüm olan dövüş sanatı. Tabi git öldür adamları demiyorum da olurda kavga falan çıkarsa daha çok işine yarar. Özellikle diz ve dirsekte kullanması karşıdakine göz dağı da verir. Gerçi bunların aynısını kickbokslada yaparsın :D

Ama Muay Thai daha estetik gözüküyor. Muay Thai'e git

Birde yukarıda arkadaş önce taekwondoya git demiş. O da güzel bir seçenek olabilir ama bence muay thai ve kickboks gerçek bir kavgada daha çok işe yarar. Sadece salonda yapacaksan , spor organizasyonlarında karşılaşma yapacaksan bir dene bence de taekwondoyu

Teşekkürler

guven17

Yeni üye
1 Tem 2015
3
0
ben 4 ay muay thai yapmış biri olarak istediğin sporu yap ama adam akıllı hocalar eşliğinde yap. ben 4 ayda sadece hareketleri öğrendim hoca biz ihiç sallamadı. hareketi gösterip yerine otururdu ilgi sıfırdı. ringe çıkıncada bağırır böylemi öğrettim derdi. sana tavsiyem kesinlikle hocanı iyi araştır

Pulmonar

Yeni üye
8 Tem 2015
9
0
Antalya
Merhabalar ben 1.5 senedir kickboks yapıyorum ilk önce 1 hafta boyunca gölge boksu yaparsın gölge boksu yapıpta sıkılanda kaçan insan çok gördüm ben kendimde 1 hafta boyunca yaptım salona göre değişiyor bu tabi kuşak sistemleri var Beyaz kuşaktan başlıyosun sarı yeşil mavi turuncu ****ahve k.kahve siyah dan 1 diye gidiyor dövüşmeye gelince kickboksta ayrı branşlar var full contact light contact low kick diye gidiyor bunlar ne demek diye sorarsan light contact maçında hızın önemli can yakmaman lazım yani sertlik yok full contact maçına gelirsek nakavt yani istediğin kadar bas yanlız bel altı kesinlikle yasaktır birde low kick maçları var bel altı serbest nakavt serbest onlara ise 18 yaşında giriliyor zaten muay thai ya gelirsek böyle branşlar yoktur direk bel altı serbest diz dirsek var kick boksta k1 maçlarında var diz ama dirsek yok bana sorarsan muay thai sevmiyorum çünkü güreşe kaçıyor biraz sarılıp yere atabiliyorsun rakibini neden herkes muay thai diyor diyosan adı var muay thai yinede sen bilirsin ama en önemlisi hocan başarılar..

Son düzenleme:

adopart

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
319
1
Kardeşim ilk önce taekwando ya başla 1 sene ona git.. ardından kick boxa başla.. muhai thai önermem.. kick box daha sert ve kick boxta daha fazla hareket var..

graweworm1

Üye
19 Eki 2013
84
0
Merhaba arkadaşlar

Bugün Muay Thai veya Kickboks a yazılacağım ve sizlere bi kaç sorum olucak

-) Sizce hangisini seçmeliyim ? Muay Thai mi Kickboks mu ?

-) Kickboks veya muay thai sertmidir

-) İlk gün gittim nasıl başlamalıyım bize ne yaptırırlar

Kicboks herzaman tavsiye ederim.Cok Güzel Kombinasyonları Ve Vücüdün Belli Yerlerine Güc Verme Kombinasyonları Var Bu sevıyeye Gelebilirsen Yaklaşık 2-3 Yumrukta Karşı Rakibini Sarsa Bilir Yada Devirebilirsin.Kickbox Tavsiyemdir.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
1-KickBox. Muay Thai daha zordur.

2- Muay Thai daha serttir.

3- İlk gittiğinde Yumruk atma ve bacak egzersizleri. Sonraki ilk hafta tekme atma yumruk atmanın temel hareketlerini, yumruktan tekmeden kaçmanın temel hareketlerini öğrenirsin. Daha sonra teknik öğrenmeye başlarsın.

İyi spor dalıdır yapmalısın Muay Thai zorlar ve daha tehlikeli. Kaval kemiği ile birbirlerine vuruyorlar sanırsam dirsek atmada var.

Bu arada kas yapamazsın diyeyim. Sadece yanında kas egzersizleri yaparsan kol kasların falan sert oluyor. Protein almakla normal çalışıp yapmak bir değil. Ama küçük yaşta Fitness tavsiye edilmiyor sebebi boyu küçük bırakıyor.

Yine unuttum bu arada Kung-Fu denilen sanat bildiğimiz gibi bayağı ünlü. Gittiğim yerde hoca arada bir Kung-Fu dersleri de veriyordu.
Kung-Fu da incecik çocuk bile adamı devirebilir. Karşındakinin gücünü ona karşı kullanıyorsun bilmem duydun mu. Ufak bir güç yeter sana. Bıçaktan savunma , Silahlı kişiyi etkisiz hale getirme, sopadan savunma türleri var en sağlam sanat odur. En iyisi de yaptığın hareketin işe yaramama olasılığı %40, oda yeni başlaman sebebiyle. İlerletirsen kaybetme şansın yok çok hassas hareketler var. Çok karizmatik duruyor :D Bir tane Kung-Fu hocası yakalarsan kaçırma, peşini bırakma :D

Son düzenleme:

ThStation

Yeni üye
4 Tem 2015
49
0
Ankara
Muay Tai hiç birşeye değişilmiz en ölümcül dövüş sanatıdır.Türkiye birçok hareketi yasak tek hareketle bir kişiyi öldürebiliyorsunuz savun ve saldırısı çok iyi şahsen muay tai'yi tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.