Kim Bu MoiraLycker?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Tem 2021
97
52
24
MoiraLycker

Merhaba arkadaşlar.
Ben Nam-ı Diğer MoiraLycker. Bu konuda kategoridede olduğu gibi kendimden bahsedeceğim.

İlerleyen zamanlarda iyice kendimden bahsederim tabii ki ama biraz daha zamanı var :)

19 yaşındayım, Hack ve Diğer işler ile 12 yaşı civarında tanıştım. Yani 7 yıldır bu işler ile haşırneşirim. Açıkçası bu işler benim dönüm noktam ve yol göstericim olmuştur.
Sanalcılığa daha sonradan (14-15 yaş aralığındayken) başladım.
Bu işler benim için her zaman küçüklüğümden 12 yaşıma kadar sadece bir hayal olmuştur. Hiç bir zaman iyi bir kariyerimin olacağını, kişilere kendimi sevdireceğimi düşünmemiştim.
Hiç bir işten vazgeçmeyin arkadaşlar. Olmuyor demeyin gün gelecek elbet olacaktır. Çabalayın yeter...

Peki MoiraLycker, ilk icraatın ne oldu ve bu işe nasıl başladın?

Benim başlamam da her hacker'ın başlangıç hikayesi ile neredeyse aynıdır. Özentilik sonucu başlamıştım. Nasıl gelişti olaylar derseniz ise şöyle iza edeyim;
Arkadaşlarım o zamanlar olan şimdi kapanan bir program ile birbirine virüs atıp bilgisayarlarını kontrol ediyorlardı. (Dark Comet Rat gibi ama biraz daha farklı.)

Bu işler ile uğraşan bir kişi de benim en yakın arkadaşımdı. Şansa bakın :)
Sorular sordum, cevaplarını verdi ve bendeki bu tutku yavaş yavaş yerini almaya başlamıştı. İnternette forumlarda gezdim, alabildiğim kadar bilgi aldım ve ilk bilgilerim ile Türk düşmanı olan bir siteyi hackledim ayriyeten kapatılmasına vesile oldum. Bu olay beni psikolojik olarak aşırı şekilde iyi yönde etkilemişti. Kendime özgüvenim artmıştı.
Sonra bir ekip buldum onlar ile beraber icraat yapmaya devam ettim. Taa ki evime mahkeme kağıdı gelene kadar.

Aslında kötü bir şey yapmıyorduk, Türk düşmanı olan ve Yüce devletimizi bölmeye çalışan bir takım insanların başlarına bela oluyorduk.

O mahkeme kağıdı geldikten sonra kendime bir çeki düzen verdim. En son olarak Beyaz Şapkalı (İyi Huylu, Zararsız) olan hacker türünden (grubundan) olmaya karar verdim.
Şuan hala Beyaz Şapkalı hackerlikten devam etmekte, kendime yetecek kadar paramı kazanmaktayım.

UNUTMAYIN ! ASLINDA HER HACKER KÖTÜDÜR, KÖTÜ İŞLER YAPAR. AMA KİMİSİ BUNU TATBİKAT OLARAK (İYİ NİYETLİ) YAPSADA KİMİSİ CEBİNE PARA İNDİRMEK İÇİN YAPAR.

Benden bu kadar, bu konumda biraz kendimden bilgi verdim ve bu işe başlangıcımdan bahsettim.
İyi forumlar :)
İyi günler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.