kırışıklıklara lazer tedavisi

strawberry

Kadim Üye
28 Ocak 2007
6,759
47
Kırışıklıklara lazer tedavisi

primary-medium.jpg


Estetik uzmanları ultra A ve B koruma faktörlü kremlerle yaz aylarında da lazer tedavisine devam ediyorlar. Kırışıklıklar iki aşamada yok ediliyor. Dr. Engin Üstünsoy konu hakkında şu bilgileri verdi: ‘‘İlk aşamada, belirli dalga boyundaki lazer ışını, yüz bölgesindeki üst deri hücrelerine uygulanıyor ve orada bulunan suyu buharlaştırarak o hücreyi ortadan kaldırıyor. Operasyonun ikinci aşamasında ise kırışıklıklara yol açan kollojen lifleri geriliyor. Bu liflerin üzerine yeni bir deri oluşturulmasıyla da işlem tamamlanıyor. Oldukça ince ve duyarlı bu cildin özenle güneşten korunması gerekiyor. Koruma faktörü yüksek bu yeni krem ve jeller, güneşin zararlı etkilerini yok ederek, tam koruma sağlıyor’’ diyor.
Dr. Mustafa Aydoğdu da yüz bölgesindeki kırışıklara yapılan 1 saatlik müdahale sonucunda hastanın, bebek teni gibi hassas bir cilde sahip olduğunu belirtiyor. ‘‘Dört gün süreyle yüz jelatin benzeri bir maddeyle, kapatılılıyor. Bu yöntem, oldukça hassas olan yüz bölgesini rahatlatıyor ve dış etkilere karşı koruyor. Daha sonra koruma faktörü artırılmış kremler ve jellerle bu bölge sürekli nemlendirilmeli. On beş gün sonrasında cilt üzerinde meydana gelmiş her türlü şişlik ve kızarıklık yok oluyor.’’


Dikkat edilmesi gerekenler


Ameliyattan sonra en büyük görev hastaya düşüyor. Tedavinin başarılı olması için cildin kurutulmadan sık sık koruyucu kremlerle yumuşatılması gerekiyor. Yaz aylarında hava oldukça sıcak olduğundan nemlendirme işlemi daha kısa aralıklarla yapılmalı. Çünkü, terlemenin etkisiyle kremler daha çabuk atılıyor. Cildi kuru tutmamak, gerginlik hissini ortadan kaldırmak çok önemli.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.