Kisa Photoshop Derslerİ

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
1) kendimize 640 x 480 boyutlarında yeni bir dokuman oluşturuyoruz.

2) Foreground Rengimiz (ön Renk) Sarı olacak şekilde ayarlıyoruz. ve Paint Bucket Tool (G) aracı ile dolduruyoruz. örnek aşagıdaki gibi.

3) Daha sonra Background rengimizi Aşagıdaki gibi ayarlıyoruz.

4) Filter > Render > Clouds effectimizi uyguluyoruz bu işlem sonunda görüntü aşagıdaki gibi olmalıdır.

5) Clouds effectinden sonra Filter > Texture > Stained Glass effectini aşagıdaki değerlere uygun olarak giriyoruz ve okeyliyoruz.

6)Eğer bir yerde hataya falan düşmediyseniz goruntu aşagıdaki gibi olmaLı.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
1) Arka planını temizleceğimiz resmimizi açıyoruz. ben alttaki resmi seçtim.

]

2) Daha sonra filter > Extract uygulayarak aşagıdaki resimdeki gibi kenarlarının resimdeki en üst en sol arac ile yeşille seçtikten sonra Bucket tool ile yani onun altındaki koca işareti ilmecle için maviyle dolduyuryoruz ve ok. diyoruz sonuç aşagıdaki gibi olmalı.

3) Yaptıktan sonra aşagıdaki gibi bir resim gormeliyiz.

4) Bu resmin kenlarındaki çapakları erase tool (E) ile temizleyebiliriz. temizledikten sonra aşagıdaki gibi bir goruntu elde etmeniz lazım.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
1) Kendimize Suratının şeklini ateş gibi yapacagımız kurbanımızı seçiyoruz. ben aşagıdaki resmi sectim.

2) Resmimize Hue / Saturation effectimizi uyguluyoruz kısaca CTRL+U DeğerLeri
Hue:200
Saturation:33
Lightness:3 olacak şekilde ama unutmuyoruzki Colorize işaretli olacak. Goruntu aşagıdaki gibi olmalı.

3) Bu Background resmimizi sağ tıklayarak duplacite layer diyoruz ve kopyasını oluşturuyoruz. kopya layerimize Filter > Blur > Gaussian Blur effectimizi 1,5 px olacak şekilde yapıyoruz ve okeyliyoruz. daha sonra layerimizin blending optionusu aşagıdaki resimde oldugu gibi overlay ayarına getiriyoruz ve MAgde Down işlemini uyguluyoruz bunu yapmak için CTRL+E yapmamız yeterli.

4) tekrar Background layerimizi duplicate layer yaparak kopyasını oluşturuyoruz ve Filter > Blur > Motion Blur effectini aşagıdaki resimde bulunan değerlere göre giriyoruz. ve tekrar marge down işlemimizi yapıyoruz (CTRL+E)

5) Yeni bir layer olusturuyoruz Layer > New Layer. bu layerimizi Edit > fill komutu ile beyaz renkle dolduruyoruz ve blending ayarını overlay konumuna getiriyoruz aşagıdaki resimdeki gibi. ancak burada marge down işlemimizi yapmıyoruz.

6) soldaki menu aracından Ön alan rengimizi 00099 ve arka alan rengimizi beyaz olacak şekilde ayarlıyoruz ve yeni bir layer katmanı oluştutuyoruz. bu layer kaytmanımıza Filter > Render > Clouns Effecktimizi uyguluyoruz. bu layerimizin blending ayarınıda overlay olacak şekilde aşagıdaki resimde oldugu gibi ayarlıyoruz. ve opacity değerini %56 yapıyoruz.

7) Tekrar yeni bir layer katmanı olusturuyoruz ve beyaz renkle dolduruyoruz (Edit > Fill). bu katmanımızı blending ayarınıda difference olarak değiştiriyoruz aşagıdaki resimde goruldugu gibi.

8) Son olarak en altta kalan background layerimizi Duplicate layer iLe kopyasını oluşturuyoruz ve ikinci beyaz layerimizin altına taşıyıp blending ayarını Hard yapıyoruz. aşagıdaki resimde oldugu gibi.

9) ewet çalışmamız bitti bir yerde hataya düşmediyseniz goruntu alttaki gibi olmalıdır.

güzeL çalışma dimi bende çok seviyorum sizin işinizede yarayadagını düşündüm umarım yarar.
teşekkür ediyorum yorumlarınızı bekliyorum.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
DEĞİŞİK ARKA PLAN DERSİ

1) Kendimize 400x400 piksel boyutlarında yeni bir dokuman açıyoruz.

2) Filter > Render > Clouds effectimizi uyguluyoruz.

3) Filter > Pixelate > Mezzotint aşagıdaki gibi ayarlıyoruz.

4) Filter > Blur > Radial Blur aşagıdaki gibi ayarlıyoruz. ve CTRL+F ile Bi kere daha tekrarlıyoruz.

5) Filter > Disort > Twirl ayarımızı aşagıdaki gibi yapıyoruz.

6) CTRL+J ile layerimizin kopyasını çıkarıyoruz ve Edit > Transform > Flip Horizantal Uyguluyoruz.

7) Layer modunu Lighten olarak ayarlıyoruz.

8) CTRL+E yapıyoruz daha sonra CTRL+U yaparak aşagadki ayarları yapıyorusz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
BARKOD YAPIMI

1) kendimize arkaplanı grimsi bir renkte yeni bir dokuman açıyoruz.

2) Line tooL Aracı ile (U) Aşagıdaki gibi bir çizgi yaratıyoruz.

3) Layerimize sağ tıklayarak Resterize layer dişyoruz.

4) Filter > Noise > add Noise uyguluyoruz. anca ayarımızı en sona ayarlıyacaz.

5) CTRL+T yaparak Aşagıdaki gibi ayaryacaz.

6) Layerimizin Blending ayarını Multiply yapıyoruz.

7) Daha sonra Marquee aracıyla aşagıdaki gibi bir alan seçiyoruz ve erase tooL (E) aracı ile o bölümü silyoruz.

8) Sildigimiz bölüme numaralarımızı yazıyoruz.

9) Dersimizi bitti işte örnek:

TEşekkür ederim

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
BUYUTEC ETKİSİ

1) Buyutec effecti uygulayacagımız resmimizi açıyoruz.
[img=http://resim.resimupload.com/r26/thumb_894354106.jpg[/URL]

2) daha sonra Elliptical Marque TooL Aracı iLe SHIFT tuşuna basılı tutarak aşagıdaki gibi bir alan seçiyoruz.
[URL="http://resimupload.com/ds372804568_buyut1.html"]

3) CTRL+C , CTRL+V yapıyoruz ve yeni layerimize bu bolumu kopyalıyoruz.

4) CTRL+T ile biraz buyutup konumunla oynuyoruz.

5) Layerimize sağ tıklayarak Blending options ayarımzı açıyoruz. ve aşagıdaki değerleri giriyoruz.

6) Çalışmamız bitti işte sonuç
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif

Teşekkür ederim baya iyi br uygulama değilmi?:D

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
RESİMLERE ÇERCEVE EKLEMEK

1) Kendimizie Resmimizi seçiyoruz.
[img=http://resim.resimupload.com/r34/thumb_130472535.jpg[/URL]

2) Lasso TooL (L) aracı iLe Aşagıdaki resimdeki gibi kenarları seçiyoruz.
[URL="http://resimupload.com/ds289820318_cerceve1.html"]

3) Select > inverse işlemini uyguluyoruz. Burada Layer penceresine Gelip Bacgroudn layerimize iki kere tıklayıp açıyoruz.

4) Daha Sonra Delete Tuğuna Basıyoruz.

5) Yeni Bir Layer oluşturuyotuz. Layer > New > LAyer ve arka planını beyaz ile dolduruyoruz. Background layerimizin altına mause ile tutarak çekiyoruz.

6) Daha Sonra Background Layerimize sağ tıklıyoruz ve Blendig options ayarımzıı açıyoruz ve alttaki işlenmeleri yapıyoruz.

7) işte Sonuç:

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
ÇİZGİ FİLM GİBİ RESİMLER YAPMAK

Gene GüzeL bi çalışma gene hiçbiryerde bulamazsınız. Cizgi Film ResimLer yapabilirsiniz işte ben anahtarı veriyorum.

1) kendimize çizgi film gibi gorunecek tarzdan yapacagımız resmimizi seçiyoruz ben alttakini seçtim.

2) daha sonra Filter > Blur Guassian Blur Effectimizi radius değeri 3 olacak şekilde ayarlıyoruz. aşagıdaki resimdeki gibi.

3) Sonra Edit > Fade Guassian bLur menumuze geliyoruz. örnek aşagıdaki gibi.

4) Bu bolumde aşagıdaki Darken ayarını seçiyoruz. örnek:

5) Resmimiz tamamlanmış oluyor. örnek

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
DEĞİŞİK BİR ARKA PLAN HAZIRLAMA

1) Kendimize istedimiz boyutlarda bir dokuman açıyoruz ben 400x400 piksel yaptım.

2) Daha sonra Yeni Bir Layer oluşturuyoruz. Layer > New

3) Filter > Render > Clouds effecktimizi uyguluyoruz. CTRL+F ile Tekrarlıyoruz bir kaç kere ben oyle yaparak aşagıdaki görüntüyü elde ettim.

4) Daha sonra Filter > Liquify bolumuyle aşagıdaki resimdeki gibi bir etki veriyoruz.

5) İmage > Adjustments > Hue/ saturation bolumunden aşagıdaki ayarları yapıyoruz.

6) Ve çalışmamız Bitti Sonuşçmu ? ta ta taaaa
biggrin.gif

GüzeL Demi
smile.gif
Azcık hayal gücü azcık yetenek başka bişey değil.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
FOTOGRAFLARINIZA DEĞİŞİK EFFECKT UYGULAYIN

Fotograflarımıza uygulayacagımız değişik bir effeckt uygulamasını daha sizinle paylaşmak istedim umarım yararlı olur.

1) Değişik bir goruntu uygulayacagımız fotomuzu seçiyoruz.

2) daha sonra Filter > Blur Guassian Blur Effectimizi Radius değeri 5 ie 1 arasında bir değer giriyoruz ben 3 kullandım.

3) Edit > Fade Guassian Blur değerimizi BLending Ayarını Zevkimize gore belirliyoruz ben aşagıdaki gibi bir değer uyguladım gerisi size kalmış

4) Son oLarak Goruntumuz alttaki gibi olmalıdır.

teşekkür YorumLarınızı Bekliyorum.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
SURATA DİKİŞ UYGULAMASI DERSİ

Yararlı bir ders olacagı kanısındayım. Dikiş atmak için en kolay yontemlerden birisi. Dersimize BaşLayaLım:

1) Kendimize dikişler uygulayacaımız kurbanımzı seçiyoruz. ozellikle ellerin oldugu resimleri tercih edin derim ben alttaki resmi uygun gordum.

2) daha Sonra Yeni bir layer oluşturarak. #4D1700 renlerine sahip Brush tool aracı ile 2px boyutunda aşagıdaki gibi çizgiler çekiyoruz.
[URL="http://resimupload.com/ds700674121_diki%C5%9F1.html"] [url]https://tik.lat/ajeBD

4) daha sonra Aşagıdaki blending işlemlerini uygulayacaz. once Drop shadow daha sonra Stroke Stroke uygularken alltaki renk olan seçenegi pattern olarak işaretliyoruz ve solunda yer alan oka tıkladıgımızda bir menu açılacak bu menude load Pattern seçenegini tıklıyoruz ve indirdiğimiz olan patternimizi load ediyoruz. ve aşagıdaki effectlere gore uyguluyoruz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
VUCUDA DÖĞME YAPMA DERSİ

1) Dogme Yapacagımız Resmimizi seçiyoruz ben aşagıdaki kısımızı seçtim (Josie Maran Most Wanted güzeL
biggrin.gif
biggrin.gif
)

2) Daha sonra kendimize dogme buluyorum ben aşagıdakiler seçtim

3) Bu dogmeleri photoshopta açarak hatunumuzu uzerine CTRL+C CTRL+V iLe yapıştırıyoruz.

4) Daha sonra aşagıdaki blendig ayarlarını giriyoruz ( Layerde sağ tıkla blending options)

5) işte bitti sonuç aşagıdaki gibi olmalı.

Teşekkür ederim. umarım yararlı olur.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
RESİMLERİNİZE DUMAN EKLEYİN

Bu Dersimizdede ResimLerde nasıl duman etkisi oluşturacagımızı ogrenecez.

1) Duman oLuşturacagımız Resmimizi Açıyoruz.

2) Layer > New > Layer kısmından Yeni bir layer oluşturuyoruz. aşagıdaki gibi

3) Daha sonra on renk siyah arak renk beyaz olacak şeklide ayarlıyoruz.

4) Edit > Fill komudunu Foreground olacak şekilde okeyliyoruz.

5) Filter > Render > Difference Clouds effectimizi uyguluyoruz uyguladıuktan sonra CTRL + F ile birkaç kere tekrarlıyoruz.

6) Layer penceresinden Layerimizin opacitiy değerini 40 50 arasında bişey giriyoruz.

7) Daha sonra image > adjustments > Color bLance Kısmından değerleri -30 0 30 olacak şekilde aşagıdaki gibi giriyoruz.

8) Son olarak resmimiz alttaki gibi olması lazım.

Teşekkür ederim umarım begenmişsinizdir.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
GARİP BİR DUVARKAGIDI DERSİ

Duvarkagıdı olarakta kullanabileceginiz hoş bir ders.

1) Kendimize istediğimiz boyutlarda yeni bir dokuman yarayıtoruz. Ben 640 480 olarak açtım

2) Daha sonra Brush tool aracı ile aşagıdaki gibi rastgele çizgiler çekiyoruz.

3) Filter > PixeLate > Facet effectimizi uyguluyorz.Görüntü aşagıdaki Gibi olması lazım

4) Filter > Stylize > Diffuse Uyguluyoruz.

5) Filter > Artistic > Plastic Warp Effectimizi Hghlight strength: 18 , Detail: 13 , Smoothness: 14 olarak uyguladıktan sonra goruntuı aşagıdaki gibi olmaLı.

6) Filter > Stylize > Fing Edges Effectimizi uyguluyorz.

7) CTRL + İ Kombinasyonu yada İmage > Adjustment > invert bolunden ayarımızı yapıyoruz.

8) İmage > Adjustments > Brightneess / Contrast Ayarımızı Brightness: +40 olacak şekilde giriyoruz.

9) İmage > Adjustments > Hue / Saturation Effectimizi Colorize bolumu işaretli olarak istediğimiz renkte ayarlıyoruz. Ben Lattaki gibi ayarladım. Ve çalışmamız bitti.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
FOTO EFFECTİ

1) Kendimize fotomuzu açıyoruz.

2) İmage > adjustments > Threshold efectimizi uyguluyoruz.

3) yeni bir LAyer oluşturuyoruz. Layer > New

4) Graident TooL aracı ile turuncu renk seçerek musemiz ile yukarıdadn aşagıya sürüklüyoruz

5) Layerimizin blending ayarını Linear burn yaoıyoruz.

6) Çalışmamız bitti işte örnek :

Teşekkür ederim.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
DEĞİŞİK FOTOGRAF EFFECKTİ

Gene Bir Foto Efecti Dersinde SizinLeyim
biggrin.gif
Başlayalım.

1) Effectimizi olusturacagımız fotomuzu açıyoruz.

2) Daha sonra Layer penceresinde layerimize tıklayarak Duplicate layer diyoruz.

3) Kopya layerimize Filter > Artistic > Rough PAsteL Effectimizi Aşagıdaki Ayarlara gore giriyoruz.

4) Filter > Artistic > Colored Pencil Effectimizi gene Aşagıdaki resimdeki ayarlara gore devam ettiriyoruz.

5) Son olarak Filter > Artistic > Film Grain uyguluyoruz aşagıdaki değerler içierisinde.

6) Layer penceremize gelerek Layerimizi Blending ayarını OverLay Konumuna getiriyoruz. Örnek :

7) Effectimiz Bitti Goruntu Aşagıdaki Gibi olmalıdır.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
FOTOMONTAJ DERSİ

ArkadaşLar Bir arkadaşımız merak etmiş ve bende kısaca resimli olarak açıklamaya çalışacam

1) Herhangi iki resim seçiyoruz kendimize ben aşagıdaki resimLeri Seçtim.

]

2) ikinci resmimizden istediğimiz bir kişiyi Filter > Extract komutuyla Oradan uygun bir şekilde ayırıp oteki resmimize kopyalıyacaz. Extract komutunda solda en üsteki kalem işaretini tıklayarak Aşagıdaki resimde oldugu gibi seçmek istediğimiz kısmın etrafını geçiyoruz ve etrajı yeşil oluyor. daha sonra onun altındaki Fill tools u seçiyoruz yani kova işareti olanı ve yeşil ile çizdiğimiz alanın içini dolduruyoruz ve oke diyoruz. burada çok düzgün seçme yapmalıyızki resim bozulması. örnek:

3) ok dedikten sonra ortaya çıkan layerimizi CTRL + A yaparak seçili hale getiriyorusz ve CTRL + C kombinasyonuyla kopyalıyoruz. daha sonra kurtlar vadisi resmimize geliyoruz ve CTRL + V Yapıyoruz. goruntu aşagıdaki gibi olması lazım.

4) Aslında işimiz burada bitti gerisi size kalmış diyecem ama olmayacak. Size açıklayıcı bilgi olarak Kurtlar vadisi resmimizin uzerine kopyaladıgımız layerimizin opacite değerini azaltıyoruz ne kadarmı ? siz bilirsiniz resminize gore ayarlarsınız. daha sonra ben Layere sağ tıklayarak blending options uyguladım ve inner glow komutunu etkinleştirdim. Goruntuyu ben aşagıdaki gibi yaptım siz nasıl isterseniz oyLe yaparsınız. işte son hali :

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
RESİMLERİNİZDE GÜNEŞ ETKİSİ

1) Kendimize Fotomuzu seçiyoruz.

2) Ben resim çok aydınlık oldugu için image > Apply image kullandım. daha sonra yeni bir layer açarak siyah renkle dolduruyoruz.

3) Filter > Render > Lens Flare Effectimizi bu siyah layerimizie uyguluyoruz istediğimiz bir yerine.

4) Daha sonra Layer penceresinde Bu layerimizin blending ayarını Screen Konumuna getiriyoruz. aşagıdaki resimdeki gibi.

5) Resmimize alttaki gibi bir goruntu kazandırmış olacagız.

6) Diğer Blending ayarlarını kurcalayarak alttaki görüntüleri elde edebilirsiniz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
GEZEGEN YAPIMI

Ewet Gene Herzamanki gibi hiçbiryerde bulamayacagınız bir çalışma. Orjinal çalışma bulmak için okadar ugrasıyorum arkadaşlar bunu karşılıksız bırakmayın.

1) 800 x 600 piksel byüklügünde yeni bir dokuman oluşturuyoruz. arka alanı beyaz olacak şekilde.

2) daha sonra Elliptical Marquee TooL (M) Aracı ile Bir yuvarlak çiziyoruz ve Edit > Fill komuduyla Foreground yani siyah renkle içini dolduruyoruz. Örnek aşagıdaki gibi :

3) Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra Filter > Render > Difference Clouds effectimizi uyguluyoruz. uyguladıktan sonra CTRL + F kombinasyonu iLe 3 kere daha tekrar ediyoz ve goruntu aşagıdaki gibi bişey olmalıdır.

4) İmage > Adjustments > LeveLs komutunda aşagıdaki resimde gorulen değerleri giriyoruz.

5) Daha sonra Filter > Sharpen > Unsharp mask effectimizi aşagıdaki değerlere gore giriyoruz.
Amount: 475%
Radius: 3
Threshold: 14
REsimde Gözüktüğü gibi:

6) Daha sonra Filter > Discort > Spherize effectiyle yuvarlakımsı goruntu kazandıracaz bu effectimizi ilk once %100 olarak uyguladıktan sonra aynı effectimizi %50 olarak tekrar uyguluyoruz ve goruntu aşagıdaki gibi olması lazım

7) İmage > adjustments > Color Blance (Yada CTRL + B) menusunu açıyoruz ve ağagıdaki değerleri sırasıyla uyguluyoruz.
Shadows: [+100] [0] [-100]
Midtones: [+100] [0] [-100]
Highlights: [+70] [0] [-15]

8) Sonra Filter > Sharp > Unsharp mask komudumuzu bu sefer %300 ve Threshold 15 olacak şeklinde ayarlıyoruz. Görüntü aşagıdaki gibi :

9) Şimdi Yeni bir dokuman açıyoruz 1024 x 768 piksel boyutlarında arkaalanı siyah olacak şekilde.

10) Açtıgımız yeni dokumana Filter > Noise > Add Noise komutunu aşagıdaki değerlere gore uyguluyoruz.
Amount: 4.9 (yıldızların büyüklügüne gore daha büyükte yapabilirsiz.)
Distribution: Gaussian
Monochromatic: tıklı.
Ayarlar aşagıdaki gibi olmalı

11) Background layerimize sağ tıklayarak Duplicate layer diyoruz ve kopyasını oluşturuyoruz. Blending ayarını Overlay olarak ayarlıyoruz. örnek aşagıda:

12) En alttaki Backgroundumuza geliyoruz ve image > Adjustments > Brightness And Contrast ayarlarını aşagıdaki resimdeki gibi ayarlıyoruz.

13) Gezegenimizin oldugu çalışmamıza gidiyoruz ve gezegen Layerimize layer penceresinde CTRL ye basılıtutasrak tıklıyoruz ve CTRL+C ile kopyalıyıp diğer çalışmamıza geçip CTRL+V ile yapıltırıyoruz. Görüntü aşagıdaki gibi olmalı.

14) Gezegen Layerimize Sağ tıklayıp Blending options ayarını aşıyoruz ve sırasıyla Drop shadow ve Outler glow ayarlarını aşagıdaki resimnlere gore yapıyoruz.

15) Bu işlemine bitirdiğiniz zaman karşınızda yapay bir güneşiniz oluyor
smile.gif
ama günbeşin etrafındaki tırtıkları gidermek için nemi yapacaz Blur Tool (R) aracı iLe yanlarını blurluyoruz ve işte Goruntumuz aşagıdaki gibi bitmiş oluyor.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
GÜZEL BİR FOTO DERSİ

Bu çalışmayı çok seviyorum yaa ne diyim başlayalım hadi.

1) Manipulasyon yapacagımız resmimizi açıyoruz ben alttakini seçtim.

2) daha sonra Lasso TooL (L) Aracı ile Aşagıdaki REsim gibi Düzgünce Kızımızı Seçiyoruz.

3) DAha sonra Sağ tıklayıp Save Selection diyoruz ve herhangi bir isim giriyoruz. alttaki gibi.

4) CTRL+SHIFT+I yapıyoruz ve diğer bolgeleri etkinleştiriyoruz Daha sonra Select > Feather Effectimizi Radius değeri 0,5 olmak üzere giriyoruz.

5) Sonra DEL tuşuna basarak seçili alanımızı siliyoruz.

6) Ractangle marquee tool aracımızı seçerek (M) Resimimize Sağ tıklıyoruz ve Load Selection Diyoruz Kız selectini seçiyoruz CRTL+C CTRL+V ile kopyasını çıkarıyoruz. Daha Sonra alttaki layerimizi seçiyoruz ve Graident tool (G) aracımızı seçerek istediğimiz bir renkte mousumuzu aşagı dogru çekiyoruz ve alttaki gibi bir goruntu olmusması lazım.

7) oluşturdugumuz kız layerimizi uzerine geliyoruz (En üstteki Layer) Sağ tıklayıp Blending options ayarını açıyoruz. ve alttaki değerleri veriyoruz. Outler Glow olacak şekilde.

8) Daha sonra Layerimize sap tıklayarak Duplicate Layer diyoruz ve olusturdugumuz yeni kopya layerimizi Aşagıdaki resimdeki gibi sol tarafa Move TooL aracı ile çekiyoruz. ve Edit > Fill Komuduyla siyah renkle dolduruyruz. ornek:

9) Siyah Layerizinde duplicate layer ile kopyasını olusturduktan sonra kızımızın arkasına talıyoruz ve layer penceresinden opacity değerini %53 yapıyoruz aşagıdaki ornek gibi.

10) işlemimiz Bitti Sonuç olarak resim aşagıdaki gibi olmalıdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.