Kiyametin Alametleri/Islamiyet Klubu/

HackerDodo

Kıdemli Üye
17 May 2016
2,218
1
Las Vegas
Kıyamet gününün alametleri, kıyametin kopmasından olan ve kıyametin yakın olduğunu gösteren işaretlerdir. İşte Kıyametin on alametlerinden bazıları şunlardır;

Hazret-i Mehdi gelecek
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: Kıyamet kopmadan önce, Allahü teâlâ, benim evladımdan birini yaratır ki, ismi benim ismim gibi, babasının ismi, benim babamın ismi gibi olur. Ondan önce dünya zulümle dolu iken, onun zamanında adaletle dolar. (Tirmizi)
Deccal gelecek
Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Deccal çıkar, tanrı olduğunu söyler. Onun tanrılığına inanan kâfir olur. (i. E. Şeybe )

Hazret-i İsa gökten inecek:
Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
Allah'ın Resulü Meryem oğlu İsa'yı öldürdük dedikleri için Yahudileri lanetledik. Onlar İsa'yı öldürmediler, asmadılar da. Öldürülen, kendilerine İsa gibi gösterildi. (Nisa 157)
Hazret-i İsa göğe kaldırılmıştır. (Nisa 158) Elbette o Hazret-i İsa'nın Kıyamete yakın gökten inmesi, Kıyametin yaklaştığını gösteren bilgidir. Sakın bunda şüphe etmeyiniz. (Zuhruf 61, Beydavi)
Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(İsa, âdil bir hakem olarak gökten inecek, haçı kıracak, [Hristiyanlığı kaldıracak] domuzu öldürecek, (domuz etini yasaklayacak] İslam'dan başka şeyi yasaklayacaktır.) [Buhari, Müslim, Ebu Davud, Tirmizi, İbni Ebi Şeybe) İsa inince, her yerde sükûn, emniyet meydana gelir. Öyle ki aslanla deve, kurtla kuzu serbestçe dolaşır,

Dabbet-ül-arz çıkacak
Bu husustaki hadis-i şeriflerden birinin meali şöyledir: Dabbet-ül arz, Musa'nın asası ile mümine dokunur, alnına Cennetlik yazılır, yüzü nurlanır. Kâfire, Süleyman'ın mührü ile vurur, Cehennemlik yazılır, yüzü simsiyah olur. (Tirmizi) O söz başlarına geldiği zaman, (Kıyamet alametleri zuhur edince), onlara yerden bir hayvan çıkarırız, bu hayvan, onlara, insanların âyetlerimize kesin iman etmemiş olduklarını söyler. (Neml 82, Tefsir-i Kurtubi)

Yecüc ve Mecüc çıkacak
Kur'an-ı kerimde buyuruluyor ki: Yecüc ve Mecüc, set yıkılıp her tepeden akın ederler. (Enbiya 96)
Hadis-i şerifte buyuruluyor ki: Yecüc ve Mecüc, kıyametin ilk alametlerindendir. (İbni Cerir)
Duman çıkacak
Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki: Gökten bir duman çıkacağı günü gözetle! (Duhan 10) Hadisi şerifte de buyuruldu ki: Dumanın tesiri mümine nezle gibi gelir, kâfire ise çok şiddetlidir. (Ebu Davud)


Güneş batıdan doğacak
Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Güneş batıdan doğmadıkça kıyamet kopmaz. O zaman herkes iman eder, ama imanı fayda vermez. (Buhari, Müslim) Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
Rabbinin bazı âyetleri [alametleri] geldiği gün, önce iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış kimseye, o günkü imanı fayda vermez. (Enam 158) Âlimler, bu âyetteki alametlerden birinin de güneşin batıdan doğması olarak bildirmişlerdir. Yukarıdaki hadis-i şerif de zaten bunu açıkça bildiriyor.

Ateş çıkacak
Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Hicazdan çıkan ateş, Basra'daki develerin boyunlarını aydınlatır. (Müslim)

Yer batması görülecek
Hadis-i şerifte buyuruluyor ki: Doğu, Batı ve Ceziret-ül Arab'da yer batışı görülecek. (Müslim, Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mace)
Kâbe yıkılacak
Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Bir Habeşli Kâbe'yi tahrip edecektir. Onu şu anda siyah elleri ile Kâbe'nin taşlarını bir bir söker halde görüyorum. (Buhari, Müslim)
 

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
14 Mar 2017
4,201
613
26
Sakarya
Şeytanın nasıl ölceğini ve azrailin cehennem köpeklerini şeytanı bulmalarını yazmamışsın azrail şeytanı ilk önce elinden kaçırcak cehennem köpeklerini salıcak ve azrail şeytanı öldürüp en son Allah cc.nin karşısına çıkıp kendi canını alcak unuttun galiba dostum
 

Rootcmd

Kıdemli Üye
31 Ocak 2016
4,289
2
Nebula
Eline saglik hocam
Bu arada bir sey soylemek istiyorum ölümü kotu birsey gibi gormeyin belki bir uyanistir ?

İnsanlar uykudadir ve olduklerinde uyanirlar
Peygamberimiz (s.a.s)

Bunu bir dusunun
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.