Kızılötesi Uzaktan Dinleme sistemi V2

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,500
12,864

Lazer teknolojisi ile çalışan V2’nin satış fiyatı 265 bin dolar. Başta ABD istihbaratı olmak üzere bir çok istihbarat servisince kullanılıyor. 500 metre menzili V2 ilk bakışta uzun objektifli fotoğraf makinesini andırıyor. Lazer ışınını dinlenmek istenen binanın penceresine yansıtıyor. Işın, içerideki konuşmanın yaydığı ses dalgalarının camda yaptığı titreşimleri algılayarak ikinci bir ışınla geriye gönderiyor. Cihaz, lazerle geri gelen ses dalgalarını deşifre ederek ses sinyallerine çeviriyor. Anında kaydediyor. Ses kayıt kalitesi mükemmel. Ancak kullanımı karışık olduğundan operasyon öncesi, cihazla birkaç gün pratik yapılması gerekiyor.

1tmop5.jpg

McTaRaNTuLa37

Uzman üye
6 Ağu 2012
1,173
0
root/

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK

Lazer teknolojisi ile çalışan V2’nin satış fiyatı 265 bin dolar. Başta ABD istihbaratı olmak üzere bir çok istihbarat servisince kullanılıyor. 500 metre menzili V2 ilk bakışta uzun objektifli fotoğraf makinesini andırıyor. Lazer ışınını dinlenmek istenen binanın penceresine yansıtıyor. Işın, içerideki konuşmanın yaydığı ses dalgalarının camda yaptığı titreşimleri algılayarak ikinci bir ışınla geriye gönderiyor. Cihaz, lazerle geri gelen ses dalgalarını deşifre ederek ses sinyallerine çeviriyor. Anında kaydediyor. Ses kayıt kalitesi mükemmel. Ancak kullanımı karışık olduğundan operasyon öncesi, cihazla birkaç gün pratik yapılması gerekiyor.

Sadece güncel bilgi yeterli olsaydı tarih dersleri olmazdı

Bana laf ebeliği yapma kardeşim , orada ilk paylaştığın bilgi TARİHLİ BİR BİLGİ DEĞİL tarih ibaresi yok GÜNCEL BİR BİLGİ OLARAK PAYLAŞMIŞSIN Kİ "Ancak kullanımı karışık olduğundan operasyon öncesi, cihazla birkaç gün pratik yapılması gerekiyor." cümlesini paylaşmışsın.

Hadi yoluna koçum foruma saygımdan SUSUYORUM!...

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
265 dolar zannettim ilk tam 5 kere okudum orayı 265 bin dolarmış o fiyata ev alırım araba alırım bunlar bizim gibi insanlar için değil :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.