Knight Online Pvp Server Sahibine Hapis Cezası

MrCaptain

Üye
22 Haz 2015
94
0
Marine's
pvpceza.png


Knight Online Korsanlarına Hapis Cezası!

Ülkemizde en çok oynanan ve en popüler bilgisayar oyunlarından Knight Online oyunun korsan sunucularla yayınlanması ve oyunda hile satışı yapılmasına karşı Knight Online avukatlarının başlattığı hukuki takiplerin neticesinde A.Ş hakkında açılan ceza davasında kararı çıktı.

Knight Online avukatlarından Av. Burcu Erdoğan tarafından www.koturkiye.net sitesinin sahibi A.Ş hakkında cumhuriyet savcılığına yapılan başvuru üzerine, site sahibi ve sitede yapılan yayınlar mahkeme tarafından tespit edildi. Yapılan inceleneme neticesinde A.Ş’nin açtığı web sitesinde Knight Online oyununa eser olarak ve markasına yönelik saldırı, kopyalama ve tecavüzlerine karşı Kayseri 3.Asliye Ceza mahkemesi tarafından site sahibinin cezalandırılmasına karar verildi. Böylece ülkemizde gelişmekte olan oyun sektörü için son derece önemli bir karar imza atıldı.

Aynı şekilde hile yazılım üreten ve satan ve kullananlar hakkında da yasal takip başlatan Knight Online oyunu avukatları hem korsan sunucu ile yapılan yayınların hem de hile üreten, satan ve kullananların eylemlerinin esere ve markaya tecavüz ayrıca bilişim suçu vasfında olduğunu açıkladılar. Böylece hakkında ceza kararı verilen A.Ş . hakkında ayrıca yüksek miktarlı tazminat davalarının açılmasının da yolu açıldı. Korsan sunucu hakkındaki bu kararda sanık ayrıca dava giderleri ve avukatlık ücretlerini de ödemeye mahkum edildi.

Emsal niteliğindeki bu kararla oyunlarda korsan sunucu, hile üretim, yayın ve satışına hukuk bir kez daha dur demiş oldu.

kaynak.
 

hilalcom12

Üye
13 Tem 2009
137
0
insan insanı öldürüyor bizim düştügümüz dertlere bak oyunmus düne kadar knıght masonların diye bas bas bagırıyorlardı
 

MichealSofting

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
814
0
:(

Koskoca Knight Online bu adamlar batırdı emekle oyun oynadagımız tek yer PVP serverlardı onuda kapatıyolar 2-3 user kalsın diye ben 2007 yılında Ape slotunda msn koxp ile kasılmayı özledim sabah erkenden kalkıp hesabımı oyuna sokmayı özledim sabahlara kadar exp kasmayı özledim ezik skill wuran waripr bile özledim :(
 

kachack44

Yeni üye
14 Eki 2007
42
0
Ankara
Bende pvp açmayı düşünüyordum demekki böyle oluyor ama para böyle açılan binlerce pvp var nasıl kapatacaklar
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.