Kolay bilgi edinme yöntemi nedir?

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,741
404
Kainat
Merhaba THT ailesi, yardım merkezine sorununuzla ilgili bir konu açtığınızda veya yardım almak istediğiniz bir konu üzerinde araştırma yaptığınızda videolu kaynakları mı tercih edersiniz yoksa makale mi?

Tabii ki makaleyi arka plana atmıyorum benim demek istediğim ilk sırada hangisi vardır, hangisini hangi sırayla takip edersiniz?

1) Video -> Makale
2) Makale -> Video
Hangisi?

Ben 1 diyorum.

13 Tem 2021
82
19
dünyada bir yerlerde
Merhaba THT ailesi, yardım merkezine sorununuzla ilgili bir konu açtığınızda veya yardım almak istediğiniz bir konu üzerinde araştırma yaptığınızda videolu kaynakları mı tercih edersiniz yoksa makale mi?

Tabii ki makaleyi arka plana atmıyorum benim demek istediğim ilk sırada hangisi vardır, hangisini hangi sırayla takip edersiniz?

1) Video -> Makale
2) Makale -> Video
Hangisi?

Ben 1 diyorum.
2 bence, temel mantığı anladıktan sonra uygulamalı inceye girilmesi bana daha yatkın. ondan önce insanlarla iletişimimi geliştirmem lazım da neyse.

15 Tem 2021
59
19
Şahsen ben önce öğrenmek istediğim konuyla ilgili bir kitap alırım ya da internet üzerinden makale bulurum ve okurum. Okuduktan sonra video izleyerek onu pekiştiririm. Özellikle Siber Güvenlik alanında okumadan sonra konuyla alakalı video izlemek iyice pekiştirecektir. Zaten genelde kitap alınca yanında video desteği gelir. O yüzden ben Makale -> Video diyorum.

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,741
404
Kainat
Şahsen ben önce öğrenmek istediğim konuyla ilgili bir kitap alırım ya da internet üzerinden makale bulurum ve okurum. Okuduktan sonra video izleyerek onu pekiştiririm. Özellikle Siber Güvenlik alanında okumadan sonra konuyla alakalı video izlemek iyice pekiştirecektir. Zaten genelde kitap alınca yanında video desteği gelir. O yüzden ben Makale -> Video diyorum.
Benim tercihim 2. Olurdu eğer makaleler de aradığım konu yoksa videolu kaynakları tercihim ederim
Bana kalırsa videodur daha çok akılda kalır görüntü olduğu için
Görüşleriniz için sağ olun :) Sanrım çoğu kişi 2. seçeneği seçiyor :unsure:

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
648
42
Makale okumak yoruyor insanı. :ROFLMAO: Gözler neden yorulsun ki deriz herzaman. Video seyrederek kısa sürede çok şey anlayacağımızdan 1 seçeneği bana mantıklı gelmektedir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.