Kolayca Arch Kurulumunu Yapan Dağıtım / GNU/Linux Kulübü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,207
13
arch-anywhere-splash.png

Bildiğiniz Gibi GNU/Linux'ta Acemi Kişiler Arch Kurulumunu Yapamaz. Kolaylık İçin İçin Bi' Dağıtım Var. İşte Karşınızda 'Arch Anywhere'. Kurulum DOS Ekranı Gibi Seçeneklerle İlerler. Eğer İngilizceniz Yeterli İse Ve Diskler Hakkında Bilginiz Var İse Kurulumu Kolay Bi' Şekilde Gerçekleştirebilirsiniz. Normal Arch'dır.

687474703a2f2f617263682d616e7977686572652e6f72672f696d616765732f696e7374616c6c65722f31382d626173655f696e7374616c6c2e706e67

Download : https://arch-anywhere.org/download/

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Arch'ı kurmak çok da zor değil aslında (Gentoo'ya nazaran). GNU/Linux bilgisi olmayanlara ilk başta tavsiye edilmez ama ben aksini iddia ediyorum. GNU/Linux'u öğrenmek isteyenlere, Arch'ı doğrudan kendi imajından kurmalarını öneririm. Kurarken GNU/Linux hakkında birçok şey öğrenebiliyorsunuz. Rehber olarak Arch Wiki fazlasıyla yeterli.
Dipçe: Ne olur ne olmaz, dosyalarınızı yedekleyin.
Dipçe 2: İlla görsel bir arayüz üzerinden kurulum yapmak isteyenler Revenge OS'a bakabilirler.

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,207
13
Arch'ı kurmak çok da zor değil aslında (Gentoo'ya nazaran). GNU/Linux bilgisi olmayanlara ilk başta tavsiye edilmez ama ben aksini iddia ediyorum. GNU/Linux'u öğrenmek isteyenlere, Arch'ı doğrudan kendi imajından kurmalarını öneririm. Kurarken GNU/Linux hakkında birçok şey öğrenebiliyorsunuz. Rehber olarak Arch Wiki fazlasıyla yeterli.
Dipçe: Ne olur ne olmaz, dosyalarınızı yedekleyin.
Dipçe 2: İlla görsel bir arayüz üzerinden kurulum yapmak isteyenler Revenge OS'a bakabilirler.

Türk OS Olan Archman GNU/Linux'u Da Kurabilirler. Hem Live Modu Da Mevcut.

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Türk OS Olan Archman GNU/Linux'u Da Kurabilirler. Hem Live Modu Da Mevcut.

Archman de iyidir (tulliana'ya selamlar :)) ama Revenge OS ile aynı kefede değiller. Archman için Arch tabanlı bir dağıtım diyebiliriz. Revenge OS da dağıtım ancak daha çok Arch yükleyicisi gibi bir şey. Kurulum esnasında farklı farklı masaüstü ortamı seçeneği vs. sunuyor. Baya güzel bir çalışma.
Tabii Arch tabanlı dağıtım isteyenlere Archman'ı rahatlıkla önerebilirim, en azından Türk yapımı. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.