Kulaklığım Kırıldı

mr.obsf4

Yeni üye
8 Nis 2022
6
3
trss.jpg

Kulaklığımın jak girişi (Kulak üstü kulaklık) Tam 2. right yazan kısmın yanındaki siyah yerden bölündü. Elektrikçiler ya da bilgisayarcılar bunu lehimleyebilir mi?

Kruvazör

Yazılım Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,722
2,537
Wrong Side Of Heaven
Lehimlemesine lehim yaparlar ama ne kadar tutar şüpheli açıkçası.

Direk tüm jakı kesip aynı kablolara yeni jak bağlamak daha mı mantıklı acaba diye düşünüyorum.

Her türlü sıkıntı yaşatır bence.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
trss.jpg

Kulaklığımın jak girişi (Kulak üstü kulaklık) Tam 2. right yazan kısmın yanındaki siyah yerden bölündü. Elektrikçiler ya da bilgisayarcılar bunu lehimleyebilir mi?
Selamlar;
Lehim yapılır da ne kadar verim alabilirsin eskisi kadar düzgün çalışır mı ona garanti veremez kimse eğer çok pahalı değilse yenisini al dostum pahalıysa da dene bir zararı olmaz :)
hayırlı geceler ^^

mr.obsf4

Yeni üye
8 Nis 2022
6
3
Selamlar;
Lehim yapılır da ne kadar verim alabilirsin eskisi kadar düzgün çalışır mı ona garanti veremez kimse eğer çok pahalı değilse yenisini al dostum pahalıysa da dene bir zararı olmaz :)
hayırlı geceler ^^
kulaklık çok pahalı ya. Neyse bi bakalım deneyeceğiz artık teşekkürler yanıt için.

@mr.obsf4
kulaklıgın jakı degısıyor ortalama 10 tl ye ben degıstırdım sızın orda ne kadar bılmıyom , bılgısayarcı ve elektırıkcı yapar
Teşekkür Ederim

Öncelikle merhaba değerli üye;

Lehim olmaz, yapılan lehim düzgün bir şekilde olmayacağı için telefonunuza ya zor girecektir, yada çıkarırken yarısı içeride kalıcaktır. Kablonun uç kısmından kesip başka kullanılmayan bir kulaklık jakı ile bağlantı yapabilirsiniz. Zaten 4 yada 3 adet kablo çıkmakta, deneyerek bulabilirsiniz, zararı olmaz.

İyi forumlar dilerim

Laleyamuk33

Yeni üye
17 Ağu 2022
40
10
trss.jpg

knk elektronikciden jack girişi al sonrada lehim yapan birisine veya bir dükkana git 2 dkya yaparlar zaten bende elektronikciyim
Benim 2 tane ses sistemim var 2 sinede yeni jack girişi alıp lehimledim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.