kurbanlık koyunun dişleri altın kaplama çıktı

EftelyA

Yaşayan Forum Efsanesi
22 Kas 2007
9,097
59
EsEs
Sahibini şaşkına çeviren kurbanlık

86911.jpg

Osmaniye'de kestiği kurbanlık koyunun dişlerini gören sahibi gözlerine inanmakta güçlük çekti.

Osmaniye'de bir kişinin kestiği kurbanlık koyunun dişleri altın kaplama çıktı. Koyunu kesen Mustafa Güler'in eşi Gülay Güler (37), kurbanlığın kellesini pişirirken ilginç bir şeyle karşılaştı. Kurbanlığın dişlerinin parladığını fark eden Güler'in olayı kocasına haber vermesiyle kurbanlık koyunun dişlerinin altın kaplama olduğu ortaya çıktı. Kurban sahibi, dişlerin altın olduğunu altıcıların da onayladığını kaydetti.

Osmaniye Cumhuriyet Mahallesi 17. Sokak'ta ikamet eden emekli Mustafa Güler (45) ile eşi Gülay Güler (37), ender rastlanacak bir olay yaşadı.

altin_kaplama.jpg

Kurban Bayramı öncesi kurban kesmeye niyet ederek, kasaptan bir kurbanlık ayırtan 2 çocuk babası Mustafa Güler (45), arife günü trafik kazası geçirerek ölümden döndü. Aracıyla 8 takla atarak başında çatlaklar oluşan ve kaburgaları kırılan Güler, kazadan kurtuldu. Kaza nedeniyle maddi kaybının çok olduğunu ve kendisine kurban düşmeyeceğini söyleyen yakınları Güler'i kurban kesmekten vazgeçirmeye çalıştı. Fakat kurban kesmeye niyet ettiğini belirten Güler, ne olursa olsun ayırttırdığı kurbanlığı keseceğini belirterek, kasaptan kurbanlığını aldı.

Yaşadığı talihsizliklere rağmen niyet ettiği kurbanı kestiğini ve başına bu inanılmaz olayın geldiğini belirten Güler, "Öldürmeyen Allah öldürmüyor. Ben bu kazadan kurtuldum. Yaşadığım sıkıntılara rağmen kazadan önce niyet ettiğim kurbanımı kestim. Bu olayda Rabbim de senin kestiğin kurbanın dişlerini altın yaparım mesajı verdi bana." diye konuştu.

Dişleri, altın işiyle uğraşan tanıdıklarına da gösteren Güler, onlardan da dişlerin kesinlikle altın kaplama olduğu yanıtını aldı. Olay karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Güler, "Bunun ilahi bir mucize olduğuna inanıyorum. Çünkü ben o sıkıntımda bu kurbanı kesmeye karar verdim. Herhalde Allah'ın bir lütfu." dedi. Güler, bu durumun en iyi açıklamasını bilimsel olarak bilim adamlarının yapabileceğini; gerektiğinde bu konuyla ilgili kendisiyle irtibat kurulabileceğini söyledi.

Kurbanın dişlerinin altın olduğunu ilk fark eden Gülay Güler (36) ise, hala olayın şaşkınlığını ve şokunu yaşadığını ifade ediyor. Böyle bir olaya ilk kez tanık olduğunu belirten Güler, "Kelleyi kaynatmak için ocağa koydum. Baktım, bir şeyler parlıyor. Hemen kocama gösterdim ve böyle inanılmaz bir olayla karşılaştık." diyerek başından geçenleri anlattı.

Öte yandan, olayı ilk duyanlardan Şahin Altay, olaya inanamadığını; ancak görünce hayretler içerisinde kaldığını ifade ediyor.
Güler ailesi, koyunun altın kaplama dişlerinin bilimsel olarak incelenmesi için yetkililerin ilgisini bekliyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.