Kurulabilen Pardus 1.0 Final Çıktı

gl0ster

Üye
12 Ocak 2006
109
3
Pardus 1.0 kurulabilen versiyon nihayet çıktı. Pardus 1.0 ile TÜBİTAK - UEKAE bünyesinde iki yıldan uzun süredir yapılan çalışmaların en önemli adımı atılmış oldu. Pardus, tamamen kendine has paket yöneticisi PiSi, kolay kurulum sağlayan YALI, Konfigürasyon yöneticisi ÇOMAR ve Sistemin hemen her yerinde Türkçe'ye verdiği önemle diğer Linux dağıtımlarından ayrılıyor.

https://tik.lat/vfqiT

https://tik.lat/T6sD2
 

13Adem

Yeni üye
2 Şub 2011
6
0
Merhaba,
3 gün önce pardus 1.0 ı kurdum. Winrar şeklinde bir dosya indirdim. Paketi tıkladığımda açamadım. Bu tür dosyları açmak için sistemin kendi programı işe yaramıyor. forumları okudum wine uygulamasından bahsediyorlar. Onu indirebilmek için de paket yükleyicisinde güncelleme yapmak gerekiyor. 1,0 sürümünün paket depolarını araştırdım uludag.org.tr den bir yer geldi ve o zaten depo olarak kayıtlı depoyu güncelle dedigimide ise güncelleme olmadı. 1.0 da güncelleme yapabilecegim depo adreslerini verebilir misiniz ya da bu sorunun cözümü başka nasıl olabilir? Türk yazılımı olan Pardusu iyice öğrnerek onu desteklemek istiyorum. Bilgisayarım eski olduğu için en yeni pardus sürümlerini kaldırmaz diye düşünüyorum.
Teşekkürler.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.