''Laiklik, adam olmaktır.''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,759
506
24
Praise The Fool
Laiklik şirktir .
KAYNAK=
Açık ayet dahada bu konuyu uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum (hristiyana yahudiye saygım sonuz ama gerçek bu)
Aynen kardeşim, ayet diyor "dfmgndöfgölgnjldfhkjghdfkjghdfk" ne anladın? :D Eminim hoca ne diyorsa onu diyordur. Neyse; Gelelim ayetlere o zaman biz senle kanlı bıçaklıyız.

[Tevbe 12. Ayet]
Eğer verdikleri sözden sonra yeminlerini bozar ve dininize dil uzatırlarsa, o küfür öncülerini hemen öldürün.
Buyur birden fazla çeviriden kendin kontrol et: Tevbe Suresi 12. Ayet
Çok saygılı olma bana karşı, ayet öyle demiyor çünkü beni öldürmen gerekecek. Saygın sonsuz ama gerçek bu ¯\_(ツ)_/¯

[Bakara 216. Ayet]
1. Meal = Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize yazıldı (farz kılındı). Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.
Haydi savaşa! Bakara Suresi 216. Ayet

[Tevbe 29. Ayet]
Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamberinin haram kıldığını haram saymayan, hak dinini din edinmeyenlerle, boyunlarını büküp kendi elleriyle cizye verene kadar savaşın.

Ben sana daha çok ayetle gelirim de şeriat savunan bir kişiye çok laf anlatmaya gerek yok, şeriatın ne kadar mantıksız tutarsız bir yönetim olduğunu eski kafalı olduğunu anlamak için birinin anlatmasına ihtiyaç yok açıkçası, sadece ufak bir ayıtmak istedim. Arapça bir şeyler fısıldayanları dinlemek yerine bazı şeyleri anladığın dilde okumaya başlaman lazım.

Bir gidip Din bu 1 - Turan Dursun falan oku. Gerçekler neymiş asıl o zaman görürsün belki.

halil68102

Yeni üye
19 Tem 2019
24
18
20
TÜRKİYE
Al Dostum sen bana savaş ayetleriyle gelirsen bende sana barış ayetleriyle gelirim ister savaş ister barış sana kalmıl

Enfâl / 61. Ayet

وَاِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّٰهِۜ اِنَّهُ هُوَ السَّم۪يعُ الْعَل۪يمُ

Her şeye rağmen o düşmanlar barışa yanaşırlarsa sen de yanaş ve Allah’a güvenip dayan. Hiç şüphesiz Allah hakkiyle işiten, kemâliyle bilendir.

Bakara / 208. Ayet

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا ادْخُلُوا فِي السِّلْمِ كَٓافَّةًۖ وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِۜ اِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُب۪ينٌ

Ey iman edenler! Hep birlikte ve bütün varlığınızla İslâm’ın barış ve huzur iklimine girin. Şeytanın adımları ardınca gitmeyin; çünkü o, size apaçık bir düşmandır.

benim dinim hoş görü ve barış dinidir yıllarca osmanlıda gayri müslümler ve müslümanlar kardeşçe yaşadılar
------------------------------------------------------------------------------------------------------
gel gelelim "şeriatın ne kadar mantıksız tutarsız bir yönetim olduğunu eski kafalı olduğunu.... " dediğin kısma
şeriat kurandır kuranda Allahın yer yüzüne bizler için inirdiği yönetim şeklidir ve olması gereken hukuktur dişe diş kana kan

Bir örnekle izah edeyim senin babanı veya kardeşini veya anneni bile isteye pisikopatın birisi öldürdü ne yaparsın hapse mi göndreceksin rahatça yaşayıp gitsin diye Hayır hayır bunu yapanı öldürmek isteyeceksin "İNTİKAM" diye bağıracaksın "İDAM GELSİN" diye bağıracaksın İlamda yani şeriatta sana şöyle cevap veriyor

“. Müminler! Öldürülen insanlar konusunda size kısas farz kılındı.” (Bakara 2/178)

Şöylede bir şey var ki oda affedebilecek kadar iyi kalpli temiz kalpli bir insansan eğer onada şöyle cevap veriyor

"Bir kötülüğün cezası, onun dengi bir kötülüktür. Kim bağışlar da arayı düzeltirse karşılığını Allah verir. O, yanlış yapanları sevmez."(Şura 42/40)

Yani isviçreden şuradan buradan alınan hukuk sistemii biz Müslümanlara yani %89.5 müslüman olan bir ülkeye göre değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.