Laptop Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır.?

TheKar1zma

Kadim Üye
1 Eki 2012
9,355
0
-
Laptopların en büyük özelliklerinden biri hiç kuşkusuz kendi bataryasıyla elektriğe ihtiyaç duymadan çalışabilmesidir.

Laptop marka ve modellerine göre batarya ömürleri farklılık gösterebilmektedir. Ancak temel olarak tüm bataryalar kullandıkça ömürlerini azaltırlar.

Pilimizin daha uzun yıllar dayanabilmesi için bataryamızın ısınmamasına özen göstermeliyiz.
Asla pilleri %10 gücün altında kullanmamalıyız. %10 luk gücün altına düştüğümüzde hemen şarj olması için elektriğe takmalıyız. Bu durumda da pillerimiz ısınmaya başlayacaktır.

Uzun süre kullanılmayan pillerde ömürlerini tüketmektedirler.

Laptop bataryasının sürekli şarjda olması pillere zarar vermez ancak bir ürün ne kadar az kullanılırsa ömrü de o kadar uzun olacaktır.
 

grainss

Katılımcı Üye
2 Ara 2007
578
0
Ayrıca 3 ayda bir pili tam boşalttıktan sonra 8 ya da 12 saat şarjda tutarsanız bu da ömrünü uzatmak ta faydalı olur.
 

Monarca08

Yeni üye
25 Haz 2013
17
0
Pcnıze Power4Gear Lütleyip Oradakı Çalıştırma Seçeneklerını Kullanabılırsınız Bildigim Kadarıyla Sadece Asuslarda Var Ama Bazı Farklı Markalardada Olabılır
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.