Laptop'ım tost makinesi gibi

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
32 gb ram, 12 çekirdekli modelini unuttuğum canavar bir işlemci, grx 1050 ti ekran kartı var. Bilgisayarı açıyorum kasıyor... HDD'ye kurduğumdan dolayıdır diye düşünüyorum da yine de HDD için bile yavaş çalışıyor. Optimizasyonun hiçbir harfini yapmamışlar. SSD alırsanız bilgisayarınız yüksek ihtimalle canavara dönüşür.

Benim SSD'de ubuntu kurulu. açılması 30 saniye bile sürmüyor. SSD cidden farkediyor.
linux da cidden farkediyor :D

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,257
localhost/admin.php
32 gb ram, 12 çekirdekli modelini unuttuğum canavar bir işlemci, grx 1050 ti ekran kartı var. Bilgisayarı açıyorum kasıyor... HDD'ye kurduğumdan dolayıdır diye düşünüyorum da yine de HDD için bile yavaş çalışıyor. Optimizasyonun hiçbir harfini yapmamışlar. SSD alırsanız bilgisayarınız yüksek ihtimalle canavara dönüşür.

Benim SSD'de ubuntu kurulu. açılması 30 saniye bile sürmüyor. SSD cidden farkediyor.
ssd kağıt üstünde 10 reelde 3 kat daha hızlı çalıştırıyor. Oyunlarda ise fps artışı görülüyor. ancak ssd hdd kadar uzun ömürlü değil alacaksanız hyperx markası gibi sağlam markaları modelleri alın. piranha vb ucuz ssd ler ömürleri çok kısa.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
ssd kağıt üstünde 10 reelde 3 kat daha hızlı çalıştırıyor. Oyunlarda ise fps artışı görülüyor. ancak ssd hdd kadar uzun ömürlü değil alacaksanız hyperx markası gibi sağlam markaları modelleri alın. piranha vb ucuz ssd ler ömürleri çok kısa.
Evet çok haklısın. Ben samsungun canavar ssd'lerinden birini aldım. Gittiği yere kadar... Gitmediği yerde 2 katı fiyatını ödeyip alırız artık :)

linux da cidden farkediyor :D
girme o konulara 🤣 aramızda windows övücüler olabilir.

v for vandet

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
261
103
bin\debug\

pc yi değiştirmezsem ben de ssd taktırmayı düşünüyorum.

Allah'ın belaları win 11'e güncelleyelim diye bilerek yavaşlattı beyim

Gayrı tepelerine binme vakti gelmiştir. Tez vakitte bedelini ödeyecekler.

Beyim bendeki PC 15 yıllık buna ne demeli:D

Heeyy maşallah :))

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,632
1,650
son win10 güncellemesinden sonra felaket yavaşladı ve zaten termal macun da eskidi, 70-80 derece oluyor, iyice tost makinesi oldu yani.

sizde de win10 güncellemesi böyle kastırdı mı?

sistemim: 4GB RAM, 2.20GHz Intel i5 işlemci, 1TB HDD. PC 4 yıllık.
Bu sistemle yavaşlaması bence normal, 4 gb Ram takılı win 10 zaten 3 gb ram yiyor, ve pcnin 4 yıllık olduğu için ısınması da normal bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.