Lenovo İdeapad 310 kasma sorunu

ByColorBy

Katılımcı Üye
25 Ocak 2016
479
0
Dünyadan
Merhaba arkadaşlar 2gün önce bir laptop aldım alırken adama oynayacağım oyunları sordum adam hepsini yüksek kalitede oynayacağımı söylemişti.LoLü açtığımda 100fps aldım.Ancak sadece 10dakika.Anında laptop ısındı ve fps 30a kadar geriledi.Bunu nasıl cözebilirim ?
NOT : İŞLEMCİ AMD 9600P ve ekran kartı Raedon R5 tir

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Tam özelliklerini yazar mısın? Varsa linkini at

Ama bilgisayar zorlanır yani sen araştırma yapmalıydın almadan önce yada almadan önce bize sormalıydın.
Denememiştir bile hangi oyunda kaç fps alıyorsun diye o cebine girecek parayı düşünür, senin alacağın performansı düşünmez.

O sorunda zaten çözülmez. Ha bir kaç ufak yöntem ile performansını biraz artırırsın ama çok büyük artış olmaz.
Isınma sorununa gelince notebook soğutucu alırsan faydası olur ancak oda bir yere kadar zorlandığı müddetçe ısınmaya eğilim gösterir.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Dostum google dan arat oyun için performans ayarı v.s diye yazarsan azda olsa artış sağlarsın.

Orta ayarlarda oyna dostum yani bilgisayar iyi ama üst düzey değil sonuçta.

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,744
1,502
Merhaba arkadaşlar 2gün önce bir laptop aldım alırken adama oynayacağım oyunları sordum adam hepsini yüksek kalitede oynayacağımı söylemişti.LoLü açtığımda 100fps aldım.Ancak sadece 10dakika.Anında laptop ısındı ve fps 30a kadar geriledi.Bunu nasıl cözebilirim ?
NOT : İŞLEMCİ AMD 9600P ve ekran kartı Raedon R5 tir

Maalesef ses çıkarma, ısınma problemi ideapad serisinde var. Bende ideapad 700 kullanıcıyım. Ardı arkası kesilmiyor sorunların. Mavi ekran hataları, batarya problemleri , usb ile lakalı sıkıntılar. Gönderdim hdd değişip yolladılar bir çok hata mevcut. Makineniz yeniymiş. Teknik servisleri biraz hızlı benim makinem teknik servisde 1 gün kaldı sadece. Göndermenizi tavsiye ederim.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Maalesef ses çıkarma, ısınma problemi ideapad serisinde var. Bende ideapad 700 kullanıcıyım. Ardı arkası kesilmiyor sorunların. Mavi ekran hataları, batarya problemleri , usb ile lakalı sıkıntılar. Gönderdim hdd değişip yolladılar bir çok hata mevcut. Makineniz yeniymiş. Teknik servisleri biraz hızlı benim makinem teknik servisde 1 gün kaldı sadece. Göndermenizi tavsiye ederim.

Bende ideapad n580 kullanıyorum hiçbir ısınma sorunum yok 50 derece civarında oluyor ısınma oyundaykende 60-65 i geçmiyor.
Bakımını düzenli yapıyorum + notebook soğutucu kullanıyorum.

BlackHeaven

Yeni üye
5 Tem 2015
17
0
30
Dell
Öncelikle aldığım bilgisayar oyun bilgisayarı değil . Sana satan adam çok büyük bir yalan söylemiş hiçbir ideapad oyunları yüksek kalitede oynatamaz 64bit ekran kartı ile . Ayrıca amd işlemciler çabuk ısınan işlemcilerdir . ekran kartınında amd olması dolayısı ile bir ideapad ile oyun oynarken hızlı ısınır kasmalar donmalar yapar . İdeapad iş bilgisayarıdır proje bilgisayarıdır. Ekran kartın güncel oyunları lowda ortalama 25fps ile oynatabilir . Lol oyununda o ekran kartı ile 100fps alman imkansiz . Sana tavsiyem daha 2 gün olmuş eğer oyun oynamak için aldıysan o bilgisayarı fazla zaman geçmeden iade etmen . Yeni bir bilgisayar konusunda sana yardımcı olabilirim .

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Öncelikle aldığım bilgisayar oyun bilgisayarı değil . Sana satan adam çok büyük bir yalan söylemiş hiçbir ideapad oyunları yüksek kalitede oynatamaz 64bit ekran kartı ile . Ayrıca amd işlemciler çabuk ısınan işlemcilerdir . ekran kartınında amd olması dolayısı ile bir ideapad ile oyun oynarken hızlı ısınır kasmalar donmalar yapar . İdeapad iş bilgisayarıdır proje bilgisayarıdır. Ekran kartın güncel oyunları lowda ortalama 25fps ile oynatabilir . Lol oyununda o ekran kartı ile 100fps alman imkansiz . Sana tavsiyem daha 2 gün olmuş eğer oyun oynamak için aldıysan o bilgisayarı fazla zaman geçmeden iade etmen . Yeni bir bilgisayar konusunda sana yardımcı olabilirim .

Abartmayalım düşük ayarlarda 100 fps e çıkar.
Ben gt 610 ile 120 fps lere çıkıyorum. R5 430 da çıkar.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
AMD Radeon R5 M430 - NotebookCheck.net Tech

Buyrun hocam ekran kartı oyun performansları

Buda senin ekran kartın .

NVIDIA GeForce 610M - NotebookCheck.net Tech

Radeon R5 M430 vs GeForce GT 610
Sende buraya bak karşılaştır ikisini R5 m430 daha güçlü GT 610 a göre.
Ben GT 610 ile 120 fps alıyorsam tabi ara ara 70-80 e düşüyor 60 lara düştüğü zamanlarda oluyor ama kasma yapmıyor, bu arkadaş bu ekran kartı ile düşük ayarlarda daha yüksek performans alır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.