Lenovo’nun Haswell işlemcili ilk Ultrabook’u: ThinkPad T440s

prototyqe

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,207
0
Chicago İL
t440s_01.jpg

Lenovo‘nun yeni Ultrabook’u ThinkPad T440s, resmi olarak duyurulmadan önce firmanın web sitesinde görüldü. Kısa süre içinde ise siteden kaldırıldı. Tabii bu arada cihaz hakkında tüm detaylar ortaya çıkmış oldu. Intel‘in, Haswell olarak adlandırılan dördüncü nesil Core işlemcisiyle gelecek olan bilgisayar, Full HD çözünürlük veren 14 inç büyüklüğünde bir ekrana (alternatif olarak 1600×900 piksellik bir model de mevcut) sahip.
t440s_03.jpg

Daha ziyade iş kullanımına özel olarak tasarlanan bilgisayarın magnezyum alaşımlı gövdesi karbon fiberle kaplı. ThinkPad’lerin dayanıklılığı malum, bu bilgisayar da bir istisna değil. Askeri standartlarda sarsıntı, nem, basınç, sıcaklık farkı, toz gibi etkenlere dayanıklı olan ThinkPad T440s’in klavyesi su geçirmeyen yapıda. Bilgisayarın biri dahili biri değiştirilebilir olmak üzere iki adet pili bulunuyor ancak pil ömrüne dair bir detay açıklanmış değil. 5 parmak dokunmayı ve çeşitli parmak jestlerini algılayabilen touchpad’in yanında ThinkPad’lerin alametifarikalarından kırmızı iztopuna da sahip olan Ultrabook; VGA, Mini DisplayPort, USB 3.0 (3 adet), kart okuyucu ve NFC bağlantılarını destekliyor. Bilgisayarın sesi ise Home Theater Version 4 destekli Dolby hoparlörlere emanet. 720p kameraya sahip olan bilgisayarın en ince yeri 21 mm kalınlığında. Ne zaman ve ne kadarlık bir fiyatla satışa sunulacağı henüz belli olmayan ThinkPad T440S’i yakından görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
t440s_02.jpg


Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.