Lenovo'nun AMD Fusion işlemcili netbook modeli ThinkPad X120e yarın satışa sunuluyor

Agemon

Kadim Üye
22 Ocak 2010
6,477
0
lenovox120e_15subat_dh_fx57.jpg


Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Lenovo, ilk tanıtımını Ocak ayında yaptığı yeni dizüstü bilgisayar modeli ThinkPad X120e'nin satışına başlıyor. AMD'nin Brazos kod adlı yeni nesil Fusion platformu üzerine inşa edilen 11.6-inç büyüklüğündeki netbook, 1.66GHz'de çalışan çift çekirdekli Fusion E-350 işlemcisinden güç alıyor.

Ekran kartı olarak işlemciye entegre olarak gelen DirectX 11 destekli Radeon HD 6310 IGP'sini kullanan sistem, bu sayede 1080p videoları oynatabiliyor ve 3D grafikler için hızlandırma desteği sunuyor. 2GB bellek ve tercihe göre farklı disk seçenekleriyle sunulacak ThinkPad X120e'nin ekran çözünürlüğü ise 1366 x 768 piksel.

Üzerinde yer alan 6 hücreli pil ile 7.5 saate kadar pil ömrü sunan sisteme, işletim sistemi olarak Windows 7 Professional eşlik ediyor. Açıklanan bilgilere göre Lenovo ThinkPad X120e, yarından itibaren Kuzey Amerika ve Çin ile birlikte aralarında Doğu Avrupa, Endonezya ve Kore'nin de bulduğu gibi pazarlarda da rafları süslemeye başlayacak.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.