Linux Ekran Yırtılma Sorunu (Ubuntu) Çözüldü!

2 Tem 2015
115
0
Öncelikle hiçbir cevap gelmediği için konuyu 2.kez açıyorum. Nvidia 840M ekran kartımda Linux dağıtımlarının hepsinde ekran yırtılma sorunu ile karşılaşıyorum daha önce mintde'de aynı sorunla karşılaştım.

Aynı zamanda birde İntel'in kendi grafik işlemcisi var. Onda bir sorun mu var diye bakiyim dedim ve "Nvidia X Server Settings"'den İntel'i seçip test ettim. İşin garip tarafı yırtılma sorunu bitmişti tabi intel'in grafik işlemcisi okadar güçlü değil (yani oyunlarda çöp oluyordu)

Yani uzun lafın kısası şuan Nvidia 840M ekran kartımda ekran yırtılma sorunu yaşıyorum. Her türlü yöntemi denedim eksik yaptığım bir şey varmı emin değilim lütfen bilgisi olan yardım etsin.

(!! Sorun çözüldü en yeni AÇIK KAYNAKLI Nvidia sürücüsünü yüklediğinizde bir sorun kalmıyor)
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.