Linux Gnome Nanny | Ebeveyn Kontrol |

sefasss

Katılımcı Üye
29 Ağu 2009
839
0
[email protected]~
Linux Gnome Nanny | Ebeveyn Kontrol |


Gnome Nanny kullanımı kolay ve basit bir arayüzü olan ebeveny kontrol aracıdır. Linux için sanırım bu tarz programlar fazla değil. Nanny kullanışlılığı sayesinde bir adım öne çıkıyor. Çocuğunuzun internette ne kadar zaman geçirmesi gerektiğini, ne kadar sohbet edeceğini veya benzer şeyler yapabileceğini ayarlabiliyorsunuz. Bunlara limit koyabilirsiniz veya tamamen yasaklayabilirsiniz. Aynı zamanda web sayfalarını filtreleyebiliyor. Güvenmediğiniz sayfaları, +18 sayfalarını engelleyebilirsiniz.

Kurulum:

- İlk olarak depo'yu ekleyelim.
Ubuntu Karmic kullananlar için:
Code:
sudo add-apt-repository ppa:nanny
Ubuntu Jaunty kullananlar için:
Code:
sudo bash -c "echo 'deb Index of /nanny/ppa/ubuntu jaunty main' **** /etc/apt/sources.list" && sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 132D48BA
- Daha sonra yazılımı yükleyelim.
Code:
sudo apt-get update && sudo apt-get install nanny
Yazılımın yeri: System - Administration - Parental Control
Blacklist: Eğer zaten bir blacklist'iniz (kara liste) varsa yazılıma entegre edebiliyorsunuz.
System - Administration - BlackLists

SS_Nanny%20Admin%20Console%20-%20andrei_004.png


SS_Selection_006.png
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.