Linux için güvenlik duvarı yazılımları

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,261
0
Güvenlik yöneticileri için güvenlik yönetimi linux sunucuları için her zaman sorumludur ve güvenlik duvarları linux sistemleri ve ağları güvence önemli bir rol oynamaktadır. Güvenlik duvarları kontrol etmek ve gelen ve giden ağ trafiğini yönetme arasında bir iç ve dış ağ güvenlik görevlisi olarak hareket ederler. Açık kaynak linux sistemler için güvenlik duvarı uygulamaları konusunda birkaç seçeneğiniz vardır. Burada size on en popüler güvenlik duvarları hangi gereksinimleri için yararlı olabilir listesini veriyoruz.


Smoothwall.org kolayca yapılandırılabilir açık kaynak linux güvenlik duvarı ve web tabanlı arayüz web access yöneticisi olarak bilinir. Ücretsiz bir sürümdür. Kablosuz ağlar ve gerçek zamanlı içerik filtreleme de destekler. Ayrıca, filtreleme, yakınlık, https destekler ve görüntüleme, güvenlik duvarı etkinlikler vb izleme günlüğü vardır.

www.ipfire.org - Welcome to IPFire şirket düzeyinde ağ koruması sunar ve tüm ev kullanıcıları, büyük şirketler, okul ağları ve yetkili organları tarafından kullanılabilir.

Zentyal - Connect Openly sadece bir güvenlik duvarı dağıtım değil aynı zamanda linux small business server etkinliği de sağlar. Temeli buntu server 8,04 dayanmaktadır. Yazılım çeşitli bileşenleri yükler. Yükleme bittikten sonra tarayıcınızı kullanarak yükleme sırasında sağlanan parola ile ebox kaydedebilirsiniz. En büyük güvenlik duvarı dağılımdır .

http://www.vuurmuur.org/trac iptables kuralları olan sunucu veya ağ yönetmek için inşa edilmiş güçlü bir linux güvenlik duvarı yöneticisidir.

https://launchpad.net/ufw karmaşık olmayan bir ara yüzü ile komut satırı dizininde de çalışabilirsiniz.

Shoreline Firewall (Shorewall) güvenlik duvarı ve birden çok ıpv6 güvenlik duvarı oluşturmak için kullanılır.

http://www.clearfoundation.com/Software/overview.html en kısa sürede kurulan güvenlik duvarıdır. Bu çok kullanışlı bir güvenlik duvarı ve birçok yararlı özelliği vardır.

IPCop - Home bu bir açık kaynak linux güvenlik duvarı dağıtımı ve kullanıcılar için istikrarlı, güvenli, kullanıcı dostu ve çok yapılandırılabilir sistem sağlar. Güvenlik duvarını yönetmek için iyi tasarlanmış bir web arayüzü sahiptir ve küçük işletme ve yerel bilgisayarlar için çok kullanışlıdır. Başlıca özellikleri işlemci, bellek ve disk için grafik performansı izleme, birden çok dil desteği ve güvenli bir sunum sağlar.

netfilter/iptables project homepage - The netfilter.org "iptables" project genellikle sistem yöneticileri tarafından kullanılır.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.