/ Linux The Harvester Kullanımı | Linux The Harvester Nedir? /

SeSa1453

Yaşayan Forum Efsanesi
12 Eki 2012
10,112
0
Nahçıvan
Merhaba dostlar,
Daha önce The Harvester programını hiç duymuş muydunuz? Belki duymamışsınızdır. Anlatalım.. Nedir bu The Harvester?
The Harvester, hedef sistem üzerindeki mail adreslerini ve subdomainleri bulan bir programdır.

Yazılımı Edinelim
Buradan yazılımı indirebilirsiniz.

Kullanımı
Programı kullanabilmemiz için sisteminizde Python kurulu olması gereklidir. Linux işletim sistemi kullandığımız için zaten sisteminizde kuruludur.

Programı indirdikten sonra, arşivden çıkarıyoruz. Ardından çıkardığımız dizinde terminali açıyoruz. Ve aşağıdaki komutu terminale yazıp, tarama işlemini başlatıyoruz.


Kod:
python ./theharvester.py -d hedef-site.net -l 500 -b google

Biraz komutumuzu tanıyalım.
-d parametresinin yanına komutta olduğu gibi hedef sitemizi yazıyoruz.
-l parametresi ise arama motorundaki kaç sonuç içinden ilgili mail ve subdomain adreslerini bize bildireceğini belirtir. En iyisi bırakalım 500'de kalsın.
-b bu parametrenin yanına ise desteklediği arama motorunu yazıyoruz. Örneğin bing üzerinde arama yapmak istiyorsak google yerine bing yazıyoruz.

Temel parametreleri tanıdık. Biz örnek olarak microsoft.com adresini kullandık.
Şimdi sonuçlara bakalım..
Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi mail adreslerini bulmuş. Şimdi ise subdomainlere bakalım.Yukarıdaki resimde ise bize subdomainleri gösteriyor. Kullanma amacını bilenin çok işine yarayacak bir program.. Temel kullanımı bu kadar dostlar.
Hepinize kolay gelsin, Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle..
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.