/ Linux TTY Terminal Tarayıcısı /

SeSa1453

Yaşayan Forum Efsanesi
12 Eki 2012
10,112
2
Nahçıvan
Bugün internet dünyasında bulamayacağınız bir şeyi anlatacağım. Linux'ta bildiğiniz gibi bir çok terminal var. Ve bütün terminaller üzerinden bu yazılım ile internette sörf edebilirsiniz. Youtube'ye, Facebook'a felan da girerim diyorsunuz dimi? Ama yanılıyorsunuz. Bu tarayıcı resimleri javascript'ları çalıştırmıyor. Ama pek çok işe yarar..Kurulumu
Aşağıdaki adımları uygulayalım.
İş ortağımız Terminali açalım. Aşağıdaki kod ile kurulumu yapalım.


Kod:
sudo -s apt-get install links

Programın kurulmunun ardından hemen kullanmayı hayal etmeyin. Birazcık düzenleme yapacağız program üzerinde..

Kullanımı
Yoldaşlar, TTY terminaline yada diğer terminallere aşağıdaki kodu yazıp kullanabilirsiniz.

Kod:
links google.com

Google kısmına girmek istediğimiz siteyi yazıyoruz.

Uygulamadan Çıkış
Ctrl+C Tuş kombinasyonu ile tarayıcımızdan çıkış yapabilirsiniz. Dilerseniz "Q/q" tuşu ile de çıkabilirsiniz.

Yapılandırma (dil, karakter seti vs.)
Yoldaşlar, Bu kısım önemli. Aşağıdaki Adımları uygulayalım.
İlk olarak Esc Tuşuna basalım ve resimdeki ayarlamayı yapalım.
Dilimizi Türkçe yaptık. Şimdi aşağıdaki ayarlamayı yapalım.Karakter düzenlemesini de yaptık. şimdi bunu kaydedelim.Bu kadar, kolay gelsin.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.