Linux’un Light İşletim Sistemi: ZorinOS

Al Sa Her

Üye
23 Nis 2015
238
1
OS Türü : Linux
TABAN : Debian, Ubuntu
Menşei : İrlanda
Mimari : i386, x86_64
Masaüstü : Gnome, Lxde
Kategori : Desktop, (Canlı Live, CD, DVD, USB)
Çok dilli : Evet
Türkçe dil desteği : Var
Office takımı : LibreOffice
Paket Yönetimi : DEB
Kurulumu : Grafik Kurulum

Bir işletim sistemi olsun Ubuntu gibi anlaşılır, Windows gibi görünen ve eski bilgisayarlarda bile hızlı çalışabilen. ZorinOS bu özellikleri fazlasıyla barındıran bir sistem.

Uzun Linux arayışından sonra bir arkadaşımın yaptığı öneriyle bir deneyeyim dediğim işletim sistemi. Fazla tanınmış olmamasına rağmen gerçektende çok kullanışlı. Kurulumu ise çok kolay. Türkçe dil desteği mevcut.

Eğer Linux’a geçmeyi düşünen arkadaşlar varsa muhakkak tavsiye ederim. Windows, Mac, Gnome gibi görünümleri mevcuttur.

Resmi sitesinden (Zorin OS - Home) Download bölümüne tıkladığınızda karşınıza.4 farklı sistem çıkacak.

1- ZorinOS 11 Core – Bilgisayarınız iyiyse ve iyi bir ZorinOS kullanmak istiyorsanız ücretsiz indirebilirsiniz.
2- ZorinOS 11 Lite – Notebook gibi daha düşük bir bilgisayarınız varsa bu versiyonu denemenizi öenririm.
3- ZorinOS 11 Business – Ücretli sürüm
4- ZorinOS 11 Ultimate – Ücretli sürüm

MJVbrg.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.