Linuxu nasıl öğrendiniz

mehmet07x

Üye
8 Nis 2020
114
18
Selamlar kardeşlerim birşeyi merak ediyorum şimdi ben linuxu kulanıyorum ama buna kulanmak denirse bir ayarım bozuluyo başdan kuruyorum çok karışık bir sistem sizler nasıl öğrendiniz elinizden tutan oldumu kursuna gitinizmi uzaktan eğitiminaldınız yoksa benim gibi evde kendi kendine uğraşlarmı gösderdiniz

ShockLeader

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
377
5
kendimden örnek vericek olursam kullandıkça öğrendim :D öyle her zaman kullanmıyordum tabiki ama ilk kurduğumda baya hırs yapmıştım pc den windowsu silip linuxu kurdum 2 3 hafta pc yi linux sistemiyle kullandım.Kali kullanıyordum ve 2 3 hafta boyunca programların araştırmasını yaptım biraz komutlara baktım ufak bir temel attım kendime sonra linuxu silip sanala kurdum ve lazım oldukça kullanmaya başladım.
Mesela wifi hack için lazım oluyordu giriyordum youtube'a kali linux wifi hack açıyordum videoyu adamla birlikte yapıyordum hata veriyordu kendim uğraşıp çözüyodum araştırma yapıyordum veya farklı kişiden izliyordum videoyu. Bu şekilde lazım oldukça kullandım ve bir süre sonra artık bazı şeyleri yaparken hiç bir video veya kaynağa bakma gereği duymuyordum. Tabi ki benim anlattığım çok temel bir linux kullanımı :giggle: kendini hangi konuda geliştirmek istiyorsan o konu üzerinde derin araştırmalar yapman lazım eğer ingilizcen varsa gayet iyi bir şekilde linuxda geliştirirsin kendini.
Forumda bir çok linux eğitim setleri var pdf ve video halinde bulamazsan küçük bir videolu eğitim seti var onu atarım

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Selamlar kardeşlerim birşeyi merak ediyorum şimdi ben linuxu kulanıyorum ama buna kulanmak denirse bir ayarım bozuluyo başdan kuruyorum çok karışık bir sistem sizler nasıl öğrendiniz elinizden tutan oldumu kursuna gitinizmi uzaktan eğitiminaldınız yoksa benim gibi evde kendi kendine uğraşlarmı gösderdiniz
zamanla herşey oluyor bende ilk başladığımda not defterine yazıyodum :ROFLMAO: :ROFLMAO: acemilik işte hemen kullanmak istiyodum. ilk işim bana lazım olacak kodları öğrenmek oldu. daha sonra birçok komudu öğrendim şimdi ise tüm komutları biliyorum.
ama uzun süre (( 6-7 )) ay kullanmaz isem kodların yarısını unuturum. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::):)

erwinroot

Yeni üye
24 Mar 2021
17
1
cd ls mkir apt-get git clone bilsen yetiyor başlangıç için

YolunYolcusu

Katılımcı Üye
28 Haz 2021
330
152
Youtube , Udemy , THT ve diğer platformlardan , forumlardan , terminale programın adını yazdıktan sonra --help komutuyla öğrenebilirsin . Sana önerim Udemy'den kurs alman ve THT ' den tekrar konuları araştırmandır.
İyi Forumlar .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.