localde asp server kurulumu (iss kurulum)

KaRa_HiL@L

Katılımcı Üye
19 Şub 2006
448
13
VaTaN BeKÇiSi
bu ne demek.localde asp çalıştırmak ne işimize yarayacak ki derseniz mesela kendi makinanıza php gibi vbulletin kurup yada asp in templeri gibi stil düzenlemelerini kendi makinanızda daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz
localde asp server kurmak için işletim sisteminizin xp professional olması gerek.diğer sürümlerde nasıl bilmiyorm ama bende home edition vardı onda olmuyo.en azından ben professional için olanı anlattım eski sürümlerde (win98) asp server için pws diye birşey kurmak gerekiyordu ama onda sürekli hatalar oluşuyodu
  • asp sunucu taraflı bir sistemdir
  • html den farklı olarak üzerine çift tıklamayla browserlerde yorumlanamaz
  • yorumlanması için windiws ile gelen iss progrogramına gerek vardır
  • kurulum için bi adet xp pro cd si
  • başlat>ayarlar>denetim masası>program ekle kaldır
  • sonra o pencereden windows bişleşenlerini ekle kaldır sekmesini tıklatın
  • ekrana gelen pencereden "Internet Information Services"[ISS] yazısının yanındaki kutuyu işaretle ve ileri de
  • kurulum tamamlanınja c:Inetpub yolunda wwwroot şeklinde kalsör oluşajak.ilk kurulumda bu klasör içinde çeşitli dosyalar olusabilir bunların hepsini silebilirsiniz
  • sonra yaptıgınız asp sayfasını bu wwwroot klasörünün içine atın
  • sonra internet tarayıcımıza locAlhost veya 127.0.0.0 yazıp entere bastıgımızda normalde çalışmayan asp sayfası çalışmış olacaktır

judge_63

Yeni üye
2 Mar 2008
10
0
güzel tmm anlatımın guzel ama bende xp cd si yok bi ara nette bi yerde buldum biri fosyayı upload etm,işti oradann aldım kurdum ama şimdi aynı dosyayı bulamıyorum yardımcı oolursanız sevinirim iss kurmam lazım ama cd yok sizde varsa dosya upload edersniz sevinirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.